'
Читаєте зараз
Безвіз може стати платним

Безвіз може стати платним

Сергій Сурепін

ЄС почне оформлювати спеціальний дозвіл на в’їзд у Шенгенську зону для громадян країн, з якими укладено договір про безвізовий режим. Це також стосується українців.

Для отримання дозволу на перетин кордону потрібно буде сплатити 7 євро. Відповідне рішення посли Євросоюзу ухвалили на засіданні 25 квітня. Тепер його повинні ухвалити Європарламент та Рада ЄС.

Якщо рішення буде прийнято, українцям перед поїздкою потрібно буде проходити перевірку, метою якої є сприяння підвищенню внутрішньої безпеки та запобігання нелегальній імміграції, а також зменшення затримок на кордонах. Для цього вони повинні заздалегідь заповнити заяву-анкету через інтернет.

Після перевірки даних у базі даних ЄС та Інтерполу та невиявлення зауважень людина отримає дозвіл на в’їзд у Шенгенську зону. Термін розгляду заявки з винесенням відповідного рішення не перевищуватиме 96 годин – більшість заяв будуть схвальними. Наявність дозволу не буде стовідсотковою гарантією на в’їзд в Європу, а остаточне рішення прийматиме прикордонник.

Дозвіл на в’їзд діятиме три роки або до закінчення терміну дії закордонного паспорта чи іншого документа, зареєстрованого при оформленні заявки – в залежності від того, що станеться раніше.

Читати більше новин в Telegram

20 листопада 2017 року Рада Європейського Союзу схвалила впровадження нової системи реєстрації в’їзду і виїзду на зовнішніх кордонах Шенгенської зони. EES буде реєструвати інформацію про громадян країн, які не входять в ЄС. Будуть зареєстровані ім’я, проїзний документ, відбитки пальців, зображення особи, дата і місце, коли вони перетинають кордон чи отримують відмову у в’їзді в Шенгенську зону. Очікується, що нова система запрацює в 2020 році.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій