'
Читаєте зараз
Адміністративний кодекс: На картинках і в дії

Адміністративний кодекс: На картинках і в дії

Аня Білоус
Автор:

Видавництво “Основи” надрукувало Кодекс України про адміністративні правопорушення з ілюстраціями художника-анархіста Давида Чичкана. Це видання з’явилось слідом за Кримінальним кодексом з малюнками Нікіти Кравцова.

Zaborona.com публікує серію ілюстрацій Чичкана та розказує, як деякі статті Кодексу діють в реальному житті.

Стаття 44

Незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах

У новинах:

На Львівщині подружжя вчителів продавали учням наркотики.

“Вони налагодили канал ввезення наркотиків та психотропів з країн ЄС до України. У зловмисників вилучено партію наркотичних та психотропних речовин вартістю понад чверть мільйона гривень за цінами “чорного” ринку. Відкрито кримінальне провадження за статтею Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за збут наркотиків”, – йдеться у повідомленні поліції Львівської області. Один з педагогів викладав основи безпеки життєдіяльності та історію, а інший – англійську мову.

Джерело: Unian

Стаття 68

Порушення правил відновлення і поліпшення лісів, використання ресурсів спілої деревини, вимог з охорони пралісів, квазіпралісів та природних лісів

У новинах:

На Волині лісники впіймали неповнолітнього, який систематично заробляв вивезенням з лісу краденої деревини.

Як зазначають працівники мобільної бригади, до них надійшла інформація, що у Троянівському лісництві виявлено факт крадіжки готової продукції – соснових балансів довжиною 1,2 метри. У результаті посиленого патрулювання працівникам групи оперативного реагування та державної лісової охорони лісгоспу вдалося виявити та зупинити автомобіль Ауді “на бляхах”. Під час огляду у машині виявили деревину. Зробивши необхідні заміри, лісоохоронці встановили, що це – 0,5 куб. м балансів, які загадково зникали з лісового масиву.

Джерело: Unian

 

Стаття 151

Самоправне зайняття жилого приміщення

У новинах:

У жовтні 2016 року представники КП “Київжитлоспецексплуатація” перекрили простір [Squat 17b] двору парканом, щоб реконструювати аварійний будинок під номером 17г, який знаходиться на території Сквоту. Проте ніяких робіт зі зміцнення будівлі проведено не було, а величезний паркан лише розділив місце, де раніше відпочивали кияни. ГО “Сквот 17б” у травні 2017 року зареєструвала онлайн-петицію, щоб орендувати аварійну будівлю у міста та відремонтувати її власними силами.

Джерело: Hmarochos

Стаття 160

Торгівля з рук у невстановлених місцях

У новинах:

Мер Києва Віталій Кличко пообіцяв боротись з малими архітектурними формами (МАФ), якими, на його думку, володіє мафія. 

“Я вам можу точно сказати, що за “МАФовиками” стоїть справжня мафія – кілька груп, які володіють великою кількістю МАФів. Вони чинять опір, перекривають дороги, погрожують зброєю. Щоб не бути голослівним, скажу, що вони себе не афішують. Ми про них дізнаємося за непрямими ознаками – по тому, як вони чинять опір, як пробують лобіювати закони. Всього їх близько 20-30 осіб. Причому частина з них знаходиться в силових органах, частина – депутати Верховної Ради “, – сказав Кличко.

Джерело: “Новое время”

Стаття 173-2

Вчинення насильства в сім’ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми

У новинах:

На Волині заарештували чоловіка, який чинив насильство у сім’ї. У нього вилучили рушницю і більше 100 літрів самогону. 

13 лютого до Любешівського відділення поліції надійшло повідомлення жительки смт. Любешів, про те, що її чоловік за місцем проживання вчиняє насильство в сім’ї.

При виїзді на місце події факт насильства підтвердився. Крім того, врахувавши, що порушник є власником мисливської гладко-ствольної рушниці, інспектори ГРПП згідно наказу МВС України №622 вилучили дану рушницю. Крім того, під час зібрання матеріалів, працівники поліції виявили в порушника 120 л самогонної закваски в стані бродіння, яку знищили шляхом виливання на землю.

Джерело: “Волинські новини”

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій