'
Читаєте зараз
Адміністрація Байдена має проєкт допомоги на $100 млрд: левова частка — для України 

Адміністрація Байдена має проєкт допомоги на $100 млрд: левова частка — для України 

Yevheniia Kostina

Білий дім планує найближчими днями подати до Конгресу запит на додаткове фінансування в приблизно $100 мільярдів. Згідно з джерелами NBC News, 60% має піти на допомогу Україні, решта — Тайваню, Ізраїлю і на посилення американсько-мексиканського кордону.

Загальний запит на додаткове фінансування буде подано на фінансовий рік, тобто до вересня 2024 року. Зауважимо, що попередній пакет теж був розрахований на такий самий період і включав понад $45 мільярдів. З січня 2022 року по липень 2023 року США надали майже $77 мільярдів.

Допомога в основному надавалася через рахунки про асигнування. Ця діаграма охоплює лише допомогу Україні, тому не включає всі витрати США, пов’язані з війною. Джерела інфографіки: Antezza et al., Ukraine Support Tracker, Kiel Institute for the World Economy

Ухвалити новий пакет буде вкрай непросто: ймовірно, пункт про кордон з Мексикою включили саме для трампістів, які блокують будь-які пропозиції щодо України. Так, частина республіканців стверджує, що США необхідно поповнити запаси боєприпасів, які були надіслані до Європи. Хоча очікується, що гроші на боєприпаси будуть додані до запиту на фінансування від України, зброя може бути використана для різних цілей.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій