Читаєте зараз
Apple навчить Айфони імітувати голос користувачів

Apple навчить Айфони імітувати голос користувачів

Іван Скорина
  • Техногігант запускає дві нові функції на iPhone, що імітуватимуть мовлення користувачів, яким складно говорити. 
  • Можна буде надиктовувати та зберігати окремі фрази, які смартфон потім повторюватиме під час розмов. 
  • Також Apple працює над впровадженням ШІ у свої додатки для здорового способу життя: вони зможуть розпізнавати емоції та коригуваги план тренувань.

Власники iPhone або iPad зможуть почути, як штучний інтелект говорить їхнім голосом. Для навчання йому вистачить кількох хвилин, а дані обіцяють зберігати лише на локальних пристроях, а не на зовнішніх серверах.

Заборона розповідає про впровадження AI в голосові та оздоровчі додатки Епл.


Personal Voice та Live Speech для iPhone: що відомо

Техногігант Apple анонсував набір нових функцій доступності Айфонів, серед яких буде Personal Voice. За задумом компанії, це потрібно людям, яким важко довго розмовляти, наприклад, хворим на ALS (Amyotrophic lateral sclerosis, бічний аміотрофічний склероз), пише Business Insider.

Ще один новий інструмент під назвою Live Speech дозволить надиктовувати та зберігати часто вживані фрази, щоб пристрій міг повторювати їх під час телефонних дзвінків або зв’язку по FaceTime. Голос створюватиметься на самому пристрої за допомогою машинного навчання (різновиду штучного інтелекту). 

«Найважливіше — це можливість спілкуватися з друзями та родиною. Якщо ти можеш сказати, що любиш їх, голосом, який звучить як ти, це змінює все на світі», — каже член правління некомерційної організації Team Gleason Філіп Грін, чий голос суттєво змінився після захворювання на ALS.

Читати більше новин в Telegram

Особистий тренер: як ще Apple використовує AI

У квітні 2023 року в компанії заявили, що розробляють програму з коучінгу із кодовою назвою Quartz. Вона мотивуватиме користувачів займатися спортом, покращуватиме харчові звички та допомогатиме краще спати, використовуючи штучний інтелект і дані з Apple Watch. Сервіс буде доступний за щомісячною підпискою.

Компанія почала працювати над додатками для здоров’я ще в 2014 році, коли створила застосунок Health, а за рік і годинник, що міг відстежувати сон користувачів. Тепер техногігант планує розширити його функціями базового моніторингу артеріального тиску та випустити оновлення Хелс для iPad. В ньому будуть інструменти для відстеження емоцій, з допомогою яких можна реєструвати власний настрій, відповідати на запитання про свій день і порівнювати результати протягом часу. Надалі алгоритми трекера натренують для розуміння настрою користувача на основі його мови, друкованого тексту та інших даних. Також iPad Health матиме спеціальні опції для людей із короткозорістю та зможе показувати кардіограму. Версію для Айпада планують випустити на Всесвітній конференції розробників (WWDC) у червні 2023 року.

Огляд нових функцій Apple Health після останнього оновлення у 2022 році

Раніше Заборона розповідала про небезпечний потенціал ШІ, усвідомлення якого не заважає розробникам продовжувати конкурентні перегони в цій сфері. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій