'
Читаєте зараз
Apple створив новий музичний застосунок з освітньою фішкою

Apple створив новий музичний застосунок з освітньою фішкою

Ilona Kivva
Автор:
  • У 2017 році було запущено музичний додаток Primephonic. Особливістю був пошук. Він дозволяв користувачам знаходити твори за періодом, жанром, стилем, одним з музикантів тощо.
  • Apple у 2021 році придбала сервіс і закрила його. Було анонсовано запуск іншої програми на його базі. Він з’явиться на App Store 28 березня як окремий від Apple Music.
  • Для iPad спеціальної версії програми не буде, як і функції офлайн-завантажень.

Американський техногігант розробив потоковий сервіс, у якому буде представлена виключно класична музика. Розробники заявляють, що застосунок є найбільшою базою таких композицій у світі. Окрім прослуховування, можна буде ознайомитися з біографією композитора, а також почитати детальний розбір творів.

Заборона розповідає про новий додаток.


Apple Music Classical: як працюватиме

Компанія ще у 2021 році придбала музичний додаток Primephonic. Це потоковий сервіс з суто класичною музикою, випущений у 2017 році. Творці стверджували, що він має найбільшу класичну базу даних у світі, що налічує 230 000 альбомів. 

Головною фішкою був пошук. Він дозволяв користувачам знаходити твори за періодом, жанром, стилем та навіть диригентом чи одним з музикантів. Списки відтворення були підібрані з урахуванням вподобань слухачів — окремі добірки для початківців та для знавців у сфері.

Після придбання Apple Primephonic закрили. Було оголошено, що на його базі буде створено новий додаток з класичною музикою. Розробка тривала два роки і от 9 березня 2023 компанія анонсувала вихід застосунку з назвою Apple Music Classical, пише The Verge.

Читати більше новин в Telegram

Додаток не буде вбудований в iOS як Apple Music, тож його треба завантажити окремо з App Store. У доступі він з’явиться 28 березня. Головна перевага у тому, що програма входить у підписку на стандартний музичний додаток від Apple, тож купувати окремий пакет не доведеться.

«Apple Music Classical дозволяє швидко та легко знаходити будь-який запис у найбільшому каталозі класичної музики в світі завдяки повністю оптимізованому пошуку. Слухачі можуть насолоджуватися найвищою доступною якістю звуку та відчути багато улюблених класичних творів абсолютно по-новому через ефектний просторовий звук», — йдеться у пресрелізі.

Фактично всі фішки пошуку повністю перебрали з Primephonic, додавши покращення. З кардинально нового — можна буде знайомитися з біографіями композиторів та детальним посібником для багатьох класичних творів.

Інтерфейс Apple Music Classical. Скріншот: Apple

Цікаво, що для iPad окремої версії програми не буде. Так само відсутньою буде функція офлайн-завантажень, яка користується великою популярністю у стандартному Apple Music.

«Спочатку Classical буде ексклюзивом для iOS, але незабаром з’явиться версія для Android. Звичайний сервіс Apple Music вже є мультиплатформенним, тому для Classical є сенс піти тим же шляхом. Він підтримуватиме iOS 15.4 і новіші версії та буде доступний в усьому світі, де пропонується Apple Music, хоча Китай, Японія, Корея та Тайвань з’являться пізніше», — пояснили у The Verge.

Раніше Заборона розповідала про обмеження для держслужбовців, яку ввели у низці країн — їм заборонили використовувати TikTok. Таке рішення пов’язане зі зв’язками застосунку з урядом Китаю, а також із практикою збору даних користувачів. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій