'
Читаєте зараз
Археологи знайшли у джунглях Амазонки приховане стародавнє місто

Археологи знайшли у джунглях Амазонки приховане стародавнє місто

Ilona Kivva
Автор:

У тропічних лісах на сході Еквадору знайшли величезне стародавнє місто. Тисячі років воно було приховане рослинністю, пише BBC.

Місто було побудоване приблизно 2 500 років тому. Люди жили в ньому до 1000 років. У поселенні могло постійно проживати від 10 000 людей.

«Це старіше, ніж будь-яке інше відоме нам місце в Амазонії. Ми маємо європоцентричний погляд на цивілізацію, але це свідчить про те, що ми повинні змінити наше уявлення про культуру та цивілізацію. Це змінює те, як ми бачимо амазонську культуру. Більшість людей малюють невеликі групи, ймовірно, голі, які живуть у хатинах і розчищають землю — це показує, що стародавні люди жили в складних міських суспільствах», — кажуть співавтори дослідження Антуан Дорісон та Стівен Ростейн.

Будинки та площі були з’єднані мережею доріг і каналів. Будинки були побудовані шляхом врізання в пагорбах та створення платформ землі на вершині. Мережа прямих доріг і стежок з’єднувала багато платформ, у тому числі одну, яка простягалася на 25 км (16 миль).

«Мережа доріг дуже складна. Вона простягається на величезну відстань, усе пов’язано. І є прямі кути, що дуже вражає. Набагато важче побудувати пряму дорогу, ніж ту, яка вписується в ландшафт», — каже доктор Дорісон.

Деякі з будівель мали важливе значення для місцевих і використовувалися для проведення церемоній чи обрядів, зустрічей.

Вчені також знайшли дамби з канавами по обидва боки, які, на їхню думку, допомагали керувати надлишком води в регіоні. Деякі рови перекрили під’їзди до населених пунктів. Це може бути свідченням загрози з боку людей, які знаходяться поблизу.

Товариства були добре організовані та пов’язані між собою. Про це свідчать довгі затонулі дороги між поселеннями. Люди Кіламопе та Упано, які проживали там, ймовірно, здебільшого зосереджувалися на сільському господарстві. Вони їли кукурудзу та солодку картоплю, і, ймовірно, пили «чича» — це такий різновид солодкого пива.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій