Читаєте зараз
«Армія, мова, віра»: Порошенко назвав формулу сучасної української ідентичності

«Армія, мова, віра»: Порошенко назвав формулу сучасної української ідентичності

Сергій Сурепін

20 вересня президент України Петро Порошенко провів щорічне послання до парламентарів у Верховній Раді України. Під час цього Порошенко назвав армію, мову та віру формулою сучасної української ідентичності.

«Армія, мова і віра – це не гасло. Це формула сучасної української ідентичності. Армія боронить нашу землю. Мова боронить наше серце. Церква боронить нашу душу», – заявив Порошенко. За його словами, Україна побудувала боєздатну армію, повертає своїй церкві «гідне місце у світовому православ’ї», а також зміцнюється роль української мови – «складової сили і успіху нашого народу».

Нагадаємо, «Армія! Мова! Віра!» – це передвиборче гасло Петра Порошенка. Його передвиборчий штаб очолює перший заступник голови Адміністрації президента Віталій Ковальчук.

Про що ще говорив Порошенко

Порошенко говорив про проблеми та невдачі влади: «Темпи реформ зовсім не такі, як та швидкість, яку ми проектували на старті. Проблеми виявилися глибшими, спротив – сильнішим, рішення – складнішими».

Читати більше новин в Telegram

Читайте також: УПЦ КП готова прийняти усіх архієреїв УПЦ МП в нову помісну церкву

Також він згадав про співпрацю України з НАТО, відмову продовжувати договір про дружбу та співробітництво з РФ, а також про заходи щодо набуття Українською православною церквою автокефалії.

Що відбувалось під стінами ВР

Водночас під стінами парламенту ситуація почала загострюватися. Партії «Національній корпус» та «Національні дружини» привели до Ради своїх бійців з вимогами прийняти законопроект про спрощення набуття громадянства іноземцями, які захищали Україну на Донбасі (№3433).

Разом з цим тривала ще одна акція: кілька десятків людей, чиїм рідним і близьким потрібне лікування за кордоном, вимагають прийняття законопроекту про виділення додаткових коштів для цього (№8035). Вони тримають у руках відповідні плакати та запалили фаєри.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій