Читаєте зараз
Атака дронів на нафтовий термінал РФ 21 січня дала мегарезультат: про що йдеться

Атака дронів на нафтовий термінал РФ 21 січня дала мегарезультат: про що йдеться

Ilona Kivva
Автор:

Морські поставки сирої нафти з Росії впали до мінімуму майже за два місяці. Це сталось, зокрема, через удар безпілотника 21 січня 2024 року. Він на певний час зупинив потік із ключового експортного терміналу в Балтії, пише Bloomberg

За чотири тижні до 21 січня, тобто орієнтовно за місяць, з російських портів відвантажували близько 3.36 млн барелів сирої нафти/день. Це на 50 000 барелів на день менше за показник до 14 січня. Більш мінливе середньотижневе значення впало на 340 000 барелів/день до мінімуму за сім тижнів у 3.02 мільйона.

Як пише видання, йдеться про удар БпЛА по заводу з переробки конденсату, що прилягає до експортного терміналу сирої нафти в Усть-Лузі. Зазначають, що українського, але країна офіційно не визнала причетності до атаки. Хоча у низки ЗМІ є інформація, що це була операція СБУ.

Однак експорт постраждав не тільки через дрони. Ще одна причина — погані погодні умови в деяких портах. 

Уся російська нафта, призначена для азіатських покупців із західних портів, продовжує проходити через Червоне море, незважаючи на напади на торговельні судна повстанців-хуситів з Ємену. Бойовики запевнили Росію та Китай, що угруповання «готове забезпечити безпечний прохід їхніх кораблів у Червоному морі».

В середині вересня 2023-го ціни на нафту зросли до найвищого рівня за минулий рік. Саудівська Аравія та Росія тоді вирішили продовжити скорочення поставок.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій