Читаєте зараз
Атаки України по заводах у Татарстані: як ЗСУ здійснили перелом

Атаки України по заводах у Татарстані: як ЗСУ здійснили перелом

Ilona Kivva
Автор:

Удари українських дронів по військових цілях у Татарстані демонструють перелом у здатності Києва вражати тилові об’єкти Росії на відстані понад 1200 км, йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (ISW).

Відомо, що 2 квітня стались вибухи на нафтопереробному заводі в Нижньокамську та ще одному підприємстві в місті Єлабуга. Аналітики визнали, що операція українських спецслужб завдала суттєвої шкоди виробничим потужностям країни-агресорки. В ISW підтвердили, що Росія використовує особливу економічну зону Алабуга в Єлабузькому районі Татарстану для виготовлення безпілотників Shahed-136/131.

Російська сторона включно з головою Татарстану заперечувала, що удари сильно вплинули на завод у Нижньокамську. Однак атака по НПЗ ТАНЕКО, який є третім за величиною НПЗ у Росії, порушила роботу ключових потужностей підприємства. Вони відповідають приблизно за половину обсягу нафтопереробки на цьому заводі.

За підрахунками Reuters, постійні удари українських безпілотників по російських підприємствах з видобутку сировини призвели до зупинки близько 14% загальних потужностей Росії з переробки нафти. А вибухи в Єлабузі значно пошкодили виробництво з виготовлення шахедів, додали джерела в ГУР.

Україна 2 квітня вперше била по Татарстану, віддаленість цілей від державного кордону з РФ демонструє здатність атакувати глибокий російський тил. Це спричиняє деградацію галузей, які забезпечують та підтримують російську армію, наголошують в Інституті вивчення війни.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій