Читаєте зараз
Більше HIMARS, щоб нищити окупантів. На Рамштайн-4 домовились про нову зброю для ЗСУ

Більше HIMARS, щоб нищити окупантів. На Рамштайн-4 домовились про нову зброю для ЗСУ

Markiian Oliiarnyk
HIMARS
  • Четверта зустріч контактної групи з оборони України відбулася в онлайн-режимі за участю понад 50 країн-партнерів.
  • Голова Пентагону пообіцяв передати ЗСУ ще чотири американські HIMARS, на додачу до тих 12, що вже працюють на передовій.
  • Союзники розглядають можливість поставок більш сучасної зброї, але за умови, що українські воїни попередньо пройдуть навчання.

Країни-союзники на зустрічі у форматі «Рамштайн» заявили про передачу Україні додаткової партії надпотужних реактивних систем залпового вогню для боротьби з окупантами. Також було оголошено передачу великих партій снарядів для HIMARS та артилерійських установок, однак про передачу далекобійних рекет, які вкрай потрібні українським захисникам, чіткої відповіді не дали.

Заборона розповідала про результати зустрічі країн-партнерів за участю України 20 липня 2022 року.


Рамштайн-4: про що домовилися на зустрічі 20 липня

Четверта зустріч міжнародної контактної групи з оборонної допомоги Україні у форматі Рамштайн відбулася 20 липня 2022 року в онлайн-режимі. До обговорення нових поставок зброї для боротьби з окупантами долучилися представники понад 50 країн, присутнім був і міністр оборони України Олексій Резніков. Відкрив зустріч з Вашингтону глава Пентагону Ллойд Остін і одразу анонсував черговий пакет військової допомоги.

«Важливо обговорити нагальні потреби України для захисту своїх громадян та своєї суверенної території. Наша підтримка допомагає змінити ситуацію на полі бою. Цього тижня ми оголосимо про наступний пакет військової допомоги для України. До нього увійдуть ще чотири реактивні системи залпового вогню HIMARS, які українці так ефективно використовують і які суттєво змінили ситуацію на полі бою», — сказав міністр оборони Сполучених Штатів. За його словами, окрім самих Хаймерсів, ЗСУ отримають партію снарядів для них, а також для ствольної артилерії.

Вже на спільній пресконференції з головнокомандувачем армії США Марком Міллі за результатами зустрічі, Остін уточнив, що Україна вже отримала 12 установок, тому разом з додатковою партією на озброєнні ЗСУ буде 16 систем. «Ми прагнемо надавати Україні дедалі більше зброї, артилерійських установок, боєприпасів до них, щоб вона могла втримати свої території і відвоювати окуповані», — заявив Остін.

Читати більше новин в Telegram

Щодо постачань ракет більшої дальності для HIMARS (дальності ураження до 300 кілометрів), голова Пентагону, як і генерал Марк Міллі, відповідали доволі неоднозначно, але підкреслили, що Україна отримує ті снаряди та зброю, яка потрібна їй на даному етапі війни.

Також американські високопосадовці нагадали, що найближчим часом в Україну прибудуть дві системи ППО NASAMS. Остін зазначив, що країни союзники розглядають постачання у майбутньому й іншої, навіть більш сучасної техніки, однак перед цим українські захисники мають пройти навчання, адже ці системи є вкрай точними та чутливими.

«Деякі країни беруть участь в оновленні українського озброєння за натівськими стандартами. Наприклад, Чехія, Польща та Велика Британія хочуть сприяти пришвидшенню поставок Україні. Країни Балтії надають техніку з власного домашнього балансу.  Польща стала плацдармом для наших безпекових заходів. Також хочу подякувати Норвегії за надання Україні ППО», — додав очільник Пентагону.

Раніше Заборона розповідала про особливості реактивних систем залпового вогню HIMARS, завдяки яким Збройні сили України щодня знищують бази і опорні пункти окупантів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій