'
Читаєте зараз
Більше жодних Т-90 і Армат: РФ не може виробляти нові танки

Більше жодних Т-90 і Армат: РФ не може виробляти нові танки

Ilona Kivva
Автор:
Російські танки Т-14 Армата
  • У Нижньому Тагілі призупинив свою роботу єдиний завод Росії, який займався серійним виробництвом танків.
  • Основні причини — нестача деталей та фінансові проблеми у зв’язку із санкціями.
  • Тепер підприємство зосередило роботу на ремонті пошкодженої техніки.

Міжнародні санкції відчутно вдарили по оборонній промисловості Росії. Так, єдине підприємство, яке серійно виробляло танки для армії окупантів частково призупинило свою роботу і перекваліфікувалося на ремонтні послуги. Завод виготовляв основні бронемашини російської армії, наприклад, найсучасніші Т-90 і Т-14 «Армата».

Заборона розповідає про дані Головного управління розвідки Міністерства оборони України щодо причин зупинки одного з найбільших воєнних підприємств Росії.


У Нижньому Тагілі зупинився танковий завод: дані розвідки

«Уралвагонзавод» — російське підприємство, яке займається розробкою та виробництвом бронетехніки окупантів, частково зупинив роботу через нестачу компонентів та фінансові проблеми через санкції, доповіли у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

«Попри широко розрекламоване “імпортозаміщення” РФ не спроможна самостійно продовжувати випуск високотехнологічної зброї без продовження постачань імпортних комплектуючих. Відтак, завод вимушений шукати розв’язання фінансових проблем, в тому числі вимагаючи стовідсоткової передплати за державними контрактами», — зазначили в українській розвідці.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у підприємства виникли численні фінансові труднощі: 

Читати більше новин в Telegram
  • збільшення відсоткових ставок за кредитами;
  • відсутність коштів для обслуговування валютних кредитів;
  • підвищення цін на матеріали (зокрема на броньовану сталь).

Відтак, було зупинено виробництво нової техніки, серед якої основні танки армії РФ Т-90 і Т-14 («Армата»). 

На базі заводу створили «оперативний штаб», щоб зосередити зусилля на ремонті пошкодженої у війні проти України військової техніки.

За даними інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, «Уралвагонзавод» — єдине російське підприємство, яке здійснює серійне збирання танків. Зазначено, що завод випускав також найпоширеніший танк, який використовують російські військові — Т-72.

Раніше Заборона розповідала про ринок награбованого майна українців, який окупанти влаштували у Білорусі, де вони продають геть усе: від автомобілів до прикрас і косметики.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій