Читаєте зараз
Блокування КПП зі Словаччиною з 1 грудня : як пропускатимуть транспорт

Блокування КПП зі Словаччиною з 1 грудня : як пропускатимуть транспорт

Tetiana Cherevko

Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) планує 1 грудня 2023 року приєднатися до страйку польських колег. Вони хочуть заблокувати пункт пропуску «Вишнє Нємецьке — Ужгород», повідомила Державна прикордонна служба України.

Протест почнеться о 16:00 за київським часом. Як і на польському кордоні, протестувальники обмежать проїзд вантажного транспорту. 

Словацькі перевізники вимагають від ЄС повернути дозволи на перевезення для українських транспортних засобів, оскільки європейські компанії не можуть з ними конкурувати. 

Перевезення гуманітарної допомоги та військової допомоги, живих тварин, пального та охолоджених вантажів блокувати не будуть. Інші вантажі на виїзд зі Словаччини пропускатимуть в обмеженій кількості — по чотири вантажівки/ годину.Польські перевізники 6 листопада почали блокувати рух вантажівок з Польщі в напрямку до України у пунктах пропуску «Ягодин — Дорохуськ», «Краківець — Корчова», «Рава-Руська — Хребенне». Вони оголосили страйк через надмірну конкуренцію після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій