Читаєте зараз
Борис Джонсон все ж йде. What`s next?

Борис Джонсон все ж йде. What`s next?

Yevheniia Kostina
  • Великий друг України згодився подати у відставку.
  • Джонсона намагалися скинути кілька разів. Крайня відбулася буквально за місяць до фінальної спроби.
  • Цього разу ситуація дійсно серйозна: за кілька днів кабінет покинули десятки державників, зокрема й близькі соратники.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон планує залишитися на посаді тимчасового лідера до осені 2022 року. У жовтні буде обрано нового лідера Консервативної партії (торі), він або вона стане новим очільником уряду Її Величності.

Заборона розповідає про відставку одіозного прем’єра та про майбутнє Даунінг-стріт.


Відставка Джонсона

Розв’язка зі скандалами та кризисом навколо роботи Бориса Джонсона, схоже, дуже близька. На Даунінг-стріт заявили, що ввечері 7 липня буде зроблена важлива заява. Напередодні Джонсон бився наче лев в діалозі зі своїм кабінетом, і ще 5 липня заявив, що нікуди не піде.

Пообіді 7 липня стало відомо, що сформований новий кабінет міністрів.

«Очевидно, що парламентська Консервативна партія має намір мати нового лідера цієї партії… процес вибору цього нового лідера має початися зараз. Я знаю, що буде багато людей, які відчують полегшення, і, можливо, чимало тих, хто буде дуже розчарований, і я хочу, щоб ви знали, як мені сумно відмовлятися від найкращої роботи в світі. Але це перерва», — сказав Джонсон під час пресконференції. Він додав, що Україна не лишеться без підтримки.

Читати більше новин в Telegram

Як валили Бориса

77-й прем’єр Сполученого Королівства опинився за крок до втрати крісла буквально за місяць до фіналу. 6 червня 2022 року 54 депутати-торі ініціювали голосування щодо оголошення вотуму недовіри чинному прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону. Перед цим вони надіслали відповідні листи до комітету Консервативної партії, набравши необхідну кількість запитів (15%) для запуску процедури.

За результатами голосування Консервативної партії прем’єр-міністр Борис Джонсон отримав вотум довіри. Його підтримали 211 депутатів. Водночас за відставку політика проголосувало 148 народних обранців.

Через 2.5 тижні торі програли позачергові парламентські вибори у двох важливих округах. Це стало дзвінком про різке падіння популярності політсили серед виборців. Як наслідок, члени Консервативної партії Великої Британії посилили тиск на прем’єр-міністра: типу це його провина через скандали і безвідповідальну політику. Тоді знову заговорили про те, що Джонсон має піти.

Напочатку липня від слів політики перейшли до дії. Першими почали писати заяви на звільнення опоненти, потім нейтральні службовці з середніх ланок, слідом — деякі друзі. Звісно, не всі, але тренд є. Останніми цвяхи почали вбивати свіжепризначені міністри: так, новий глава Мінфіну Надхім Захаві сказав, що поточна ситуація є «нежиттєздатною», тож треба йти. Взагалі в деяких випадках спостерігається цікава позиція: лідер має йти, але я, міністр, залишуся. 

Хто стане прем’єром після Джонсона

Звісно, в цю бурю ніхто не може вказати пальцем на 100% наступника. Але в опитуваннях фігурують кілька персоналій.

Наприклад, серед лідерів майбутніх перегонів називається діючий міністр оборони Бен Воллес, який стає все більш популярним через його позицію по Україні. Він досить популярний і в партії торі.

Кого члени Консервативної партії хочуть стати наступним прем’єр-міністром, опитування.

Рік тому 52-річний міністр оборони Бен Воллес фігурував у кількох списках претендентів на лідерство від консерваторів. Він компетентно впорався із британською реакцією на вторгнення Росії в Україну, а до цього — на кризу з евакуацією з Афганістану.

З того часу Уоллес піднявся на вершину впливової рейтингової таблиці членів кабінету міністрів ConservativeHome. Опитування, проведене цього тижня на тому ж веб-сайті, показало, що він є кращим вибором серед рядових торі, щоб стати наступним кандидатом.

Раніше Заборона розповідала про неймовірний жест Бориса Джонсона: він написав двома мовами листа українським дітям. Дітки влаштували цілу кампанію з написанням листів-подяк великому другові.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій