Читаєте зараз
Босса і гідеса: правописну комісію закликають легалізувати фемінітиви

Босса і гідеса: правописну комісію закликають легалізувати фемінітиви

Сергій Сурепін

У Facebook з’явився новий флешмоб із закликом до правописної комісії унормувати вживання в українській мові фемінітивів, повідомляє «Читомо». Акцію ініціювала репортерка «Громадського радіо» Ana More.

Учасники флешмобу публікують пости із тегом #легалізуватифемінітиви, а також надсилають лист секретареві Української національної комісії з питань правопису Ларисі Шевченко із пропозицією додати до нового проекту правопису положення про варіативне вживання іменників-назв професій та посад – поруч із чоловічими формами додати фемінітиви.

Правописну комісію закликають рекомендувати вживання фемінітивів на позначення жінок у професійному контексті, у тому числі жінок з військовими званнями – не лише у розмовній мові, а й норматизувати вживання фемінітивів і в публіцистичному, і в художньому, і в науковому, і в офіційно-діловому стилях.

Ana More нагадала, що фемінітиви були зафіксовані уже в першому українському друкованому словнику «Лексисі» Лаврентія Зизанія (1596). Він містив 7 жіночих найменувань. Як свідчать архівні документи, у 1930-их жіночі форми використовували у звітах.

«До того ж, українська мова досить пластична і має понад 13 словотворчих суфіксів, які можна використовувати для творення і фемінітивів також», – наголосила вона.

Читати більше новин в Telegram
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій