'
Читаєте зараз
Британія закликає заборонити зріджений газ з РФ: хто в Європі та чому досі імпортує його

Британія закликає заборонити зріджений газ з РФ: хто в Європі та чому досі імпортує його

Daniil Tsarevskyi
  • ЄС ще не вводив заборону на імпорт скрапленого газу (СПГ) з Росії.
  • У 2023 році країни блоку заплатили РФ за СПГ понад €6 мільярдів.
  • Велика Британія на конференції Міжнародного енергетичного агентства вимагає від союзників припинити імпорт.

Відсутністю санкцій сповна користуються Франція, Бельгія та Іспанія, які є найбільшими імпортерами російської сировини у ЄС. Так, остання збільшила свої закупівлі у січні на 35%. Проблема в тому, що лише близько 20% нафти потім перепродається на інші ринки, тобто більшість сировини використовується всередині Євросоюзу.

Заборона розповідає про спроби Сполученого Королівства забанити російський скраплений газ.

Конференція MEA в Парижі: чим важлива Україні

У Парижі 13-14 лютого 2024 року проходить міністерська конференція Міжнародного енергетичного агентства (МЕА). Представник Сполученого Королівства закликав ЄС до заборони на імпорт зрідженого газу (СПГ) з Росії, пише Politico.

Сировина, що потрапляє у спільну трубопровідну систему через інші країни Європи, у певних кількостях може надходити і до Великої Британії. Способу передбачити це або якось проконтролювати наразі не існує. Таким чином російське СПГ може надійти навіть до країни, яка вже наклала заборону на його імпорт. А Сполучене Королівство заборонило імпорт скрапленого газу в січні 2023 року.

MEA заснували в 1974 році, щоб убезпечити міжнародні постачання нафти. Нині ж агентство займається інвестиціями у відновлювальні та нові джерела енергії, а також у переробку сировини. Об’єднання з 2022 року рекомендує Єврокомісії та національним урядам, як припинити імпорт газу та нафти з Росії.

Читати більше новин в Telegram

Стверджується, що дотримання навіть частини рекомендацій MEA та збереження міжнародних санкцій проти російської видобувної промисловості дозволить знизити доходи Росії від експорту палива на 40-50% до 2030 року.

Скраплений газ: що це

Скраплений газ (СПГ, або LNG) — це паливо, яке виготовляється на спеціальних заводах шляхом зрідження звичайного природного газу в газоподібній формі, а потім транспортують морем у танкерах-газовозах до спеціальних терміналів. Там відбувається регазифікація, після чого він потрапляє до трубопроводів уже у звичній формі. На імпорт такого газу країни ЄС не вводили обмежень.

«Ми тісно співпрацюємо з європейськими союзниками, щоб допомогти покінчити з їхньою залежністю, і я планую обговорити це на нашій наступній зустрічі МЕА в Парижі. Велика Британія — лідер у придушенні російського імпорту викопного палива. Я скажу союзникам, що їм потрібно робити більше, щоб назавжди вигнати Путіна з ринку», — заявила міністерка енергетики Великої Британії Клер Коутінью.

Паливо морем досі імпортують, наприклад, Франція, Бельгія та Іспанія — вони є найбільшими покупцями російської речовини. Так країни ЄС у 2023 році заплатили €6 млрд за російський скраплений газ. І хоча це більше ніж у два рази менше ніж у 2022 році, Іспанія імпорт навіть збільшила — на 35%. Важливо уточнити, що лише 21% палива потім експортується з ЄС в інші країни.

«Дивно, що Франція, [яка] зробила набагато менше, ніж Велика Британія та Німеччина, щоб підтримати Україну, продовжує підривати режим санкцій, імпортуючи російський СПГ. ЄС має змінити це», — сказав колишній лідер Консервативної партії Сполученого Королівства Ієн Дункан Сміт.

Раніше Заборона розповідала про обсяги купівлі європейським союзом російської нафти від початку повномасштабного вторгнення. Росія заробила на нафті з ЄС €103 млрд.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій