Читаєте зараз
Будуть болюче карати: ЄС звинуватив ІТ-гігантів в гальмуванні розвитку ринку

Будуть болюче карати: ЄС звинуватив ІТ-гігантів в гальмуванні розвитку ринку

Анастасія Бодюл

Європейський Союз 6 вересня 2023 року оприлюднив список цифрових гігантів, які зіткнуться з новими жорсткими обмеженнями щодо ведення бізнесу. За порушення деяких із найсерйозніших правил конкуренції будуть накладені штрафи у розмірі до 10% від загального доходу компанії (20% — за повторне), пише AFP News.

Брюссель працює над щільною законодавчою програмою, що посилить регулювання великих технологій. Це нібито необхідно для захисту європейських споживачів в Інтернеті та заохочення конкуренції в галузі, де домінують американські гіганти.

Застосування Закону про цифрові ринки (DMA) дозволить зупинити великих гравців, які гальмують розвиток менших компаній, що загрожують стати конкурентами, через угоди M&A (злиття та поглинання). Наприклад, так сталося, коли Facebook викупив Instagram і WhatsApp, а Google — YouTube і Waze.

Так, в список «привратників» потрапили материнські компанії Google Alphabet, Amazon, Apple, Meta, Microsoft і китайській ByteDance. Сервіси включають Apple App Store; Facebook, Instagram і WhatsApp від Meta; Відеоплатформа YouTube від Google і браузер Chrome, а також Safari від Apple. Серед інших — операційні системи Apple, Microsoft і Google, а також Google Maps, Play і Shopping від Alphabet.

Всі вони повинні повністю відповідати DMA до 6 березня 2024 року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій