Читаєте зараз
Булінг через торт: у харківській школі розгорівся скандал. Детально

Булінг через торт: у харківській школі розгорівся скандал. Детально

Сергій Сурепін

У школі Харкова №151 на святкуванні кінця чверті ученицю 6-го класу Діану поставили перед дошкою і сказали, що для неї немає торта. Справа в тому, що її мама не здала гроші на солодощі. Zaborona.com розповідає, що сталося та хто винен.

Photo: facebook / Mariana Pietsukh

З чого все почалось

Спочатку про цю історію розповів шкільний вчитель Євгеній Товстолуг. За його словами, на зборах було вирішено придбати порційний торт та тістечка. Гроші здали всі, крім мами однієї учениці. Вчитель розповів, що жінка принципово не здає гроші на жодні потреби класу. Товстолуг додав, що в інші свята батьки купували великий цілий торт і, коли різали, давали і їй шматок коштом батьків інших дітей, але цього разу все було порційне. Вчитель розповів, що дівчинка розплакалась, усе розповіла мамі, і тепер школу звинувачують у знущаннях.

Це не все

Після цього мама однокласника дівчинки Наталія Добриніна в коментарях зазначила про «нюанси» історії. Вона розповіла, що класна керівничка не дозволила учениці піти додому зі святкування. Окрім цього, торт не був порційним – кожному нібито мало дістатися по два шматки: «Дівчинку поставили біля дошки і сказали, що їй нічого не дадуть, бо її батьки принципово не здають гроші на потреби класу».

Коментар завуча

Завуч Вікторія Калашник розповіла, що торт був таки не порційний, але підтвердила, що солодощів дівчинці і справді не дісталося: «Одна з мам батьківського комітету сказала їй про гроші». Вчительки, за словами завуча, у той час у класі не було, і про ситуацію вона дізналася з вуст цієї учасниці батьківського комітету. У школі запевняють, що вирішують питання. Уже були бесіди з дитиною, її мамою, іншими батьками. Завуч Вікторія Калашник розповіла, що на вівторок, 23 жовтня, були заплановані батьківські збори, де жінка, яка не дала солодощів учениці, мала вибачитися перед дитиною та її матір’ю. Крім того, обіцяли обговорити ситуацію загалом, щоби подібне більше не повторювалося.

Збори відбулися, але жінка, яка образила дівчинку в ситуації з тортом, вибачатися не захотіла.

Про яку вчительку йде мова

У «справі» фігурує Наталія Толяренко. Вона не тільки член батьківського комітету і вчителька в тій школі, але й кандидат педагогічних наук і викладач в університеті, доцент. У 2008 році захистила кандидатську дисертацію за темою «Формування інтелектуальних умінь у молодших школярів у процесі роботи з комп’ютером».

Наслідки

Вчительку відсторонили від класного керівництва. Директору навчального закладу оголосили догану. Проте булінг дитини продовжується.

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей щодо іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.

 

Читайте також:

За рік в українських школах зафіксовано 109 тисяч фактів цькування дітей

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій