'
Читаєте зараз
Націоналісти отримали від держави майже півмільйона гривень. Що відомо?

Націоналісти отримали від держави майже півмільйона гривень. Що відомо?

Сергій Сурепін

8 червня конкурсна комісія Міністерства молоді та спорту провела розподіл бюджетних коштів. Державне фінансування сумарно на майже півмільйона гривень отримали кілька проектів націоналістичної організації «С14», ще 700 тисяч отримала ГО «Голосіївська криївка» — її засновники є членами націоналістичної партії «Свобода». На це звернуло увагу «Громадське радіо».

С14

Конкурсна комісія вирішила, що кошти з бюджету отримають три проекти громадської організації «Освітня асамблея», серед засновників якої Євген Карась (керівник радикалів «С14») та дитячий табір від ГО «Січ-С14», серед засновників якої Володимир Карась (має таке ж прізвище, по-батькові, як і керівник «С14» та зареєстрований за тією ж адресою). Сума — 440 тисяч гривень.

Гроші мають піти на чотири проекти: «Національно-патріотичне виховання — запорука інформаційної безпеки держави», «Популяризація національної історичної спадщини шляхом використання історико-симулятивної забави «Холодний яр», «Правосвідомість як фундаментальна засада сучасного Національно-патріотичного виховання» та «Всеукраїнський дистанційний центр національно-патріотичного виховання».

Голосіївська криївка

Читати більше новин в Telegram

Громадська організація «Голосіївська криївка» отримала 760 тисяч гривень. Серед засновників — Руслан Андрійко (голова Чернігівської «Свободи», екс-депутат Київради), Лідія Ушій (членкиня «Свободи», подавалася у списку партії до Київради), Радислав Дудтка (активіст «Свободи», головний юрист-консультант молодіжної організації «Сокіл Свободи»), Дмитро Павлюк (член партії «Свобода», балотувався у списку партії до Київради).

Гроші мають піти на чотири проекти: «Всеукраїнський фестиваль Батуринфест «Шабля», «Всеукраїнський фестиваль «Донцов фест», «Всеукраїнський фестиваль «Карпатська Україна» та «Всеукраїнський фестиваль «Гальчевський фест».

Склад конкурсної комісії

Головою конкурсної комісії, яка визначала розподіл коштів був Микола Даневич, заступник Міністра молоді та спорту України. А секретарем — Микола Ляхович, начальник відділу національно-патріотичного виховання Мінмлодьспорту.

У 2016 році Микола Ляхович також був членом комісії з розподілу коштів на заходи націонал-патріотичного виховання. Тоді, серед інших, суму у понад 40 тисяч гривень з держбюджету виділили на друк брошур про появу УПА «Поліська Січ». «Поліська січ», яка, на думку історика Джона Армстронґа, з’явилася з дозволу Вермахту.

Як повідомляє «Громадське радіо», Ляхович акцентує на тому, що конкурс проходив згідно з законодавством і конкурсна комісія не може аналізувати ідеологію організацій, які подають свої проекти. Він повідомив, що 51% комісії, за нормативами, складають представники громадських організацій. Разом з цим під час розподілу коштів аналізуються на ксенофобію та дискримінацію виключно подані проекти, а не діяльність конкретної організації, що подає цей проект.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій