Читаєте зараз
Три роки за PayPal та біткоїн. В Україні хочуть карати за електронні кошти

Три роки за PayPal та біткоїн. В Україні хочуть карати за електронні кошти

Сергій Сурепін

Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендував Раді прийняти за основу законопроект №7270 щодо регулювання переказу коштів. На це звернув увагу Станіслав Кукарека.

Що таке

Законопроект, зокрема, передбачає удосконалення регулювання платіжних систем і контролю над операційними ризиками їх учасників, впорядкування діяльності платіжних установ на ринку послуг з переказу коштів, упорядкування питання випуску та здійснення операцій з електронними грошима, приведення національного кримінального законодавства до вимог європейського законодавства.

Що далі

Законопроект хочуть доповнити статтею 2001 — «Незаконні дії з електронними грошима». Вона передбачає покарання штрафом у розмірі сто тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за випуск електронних грошей без узгодження правил використання електронних грошей з НБУ та/або здійснення операцій з ними (розповсюдження, надання засобів поповнення, приймання електронних грошей в обмін на готівкові та/або безготівкові кошти) без узгодження правил використання електронних грошей з НБУ.

Читати більше новин в Telegram

Які наслідки

Штраф за перше порушення — 1,7 мільйона гривень. Якщо ті самі дії були вчинені повторно або групою осіб — обмеження волі на строк від одного до трьох років з конфіскацією майна.

Що це все значить

Точно складно сказати. Скоріш за все, влада буде тиснути на сервіси для обміну електронних коштів. Також будуть карати користувачів, які встановили на свої мобільні пристрої додатки таких сервісів або закордонних банків без дозволу НБУ. Можуть постраждати користувачі PayPal, WebMoney, криптовалют, тощо.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій