Чехія або Канада: у країні ЄС ввели важливе правило для українських біженців 

Ilona Kivva
Автор:
  • Канада з березня 2022 року запустила візову програму для українців, яка дає право жити і працювати в державі до трьох років.
  • У країнах ЄС діє система тимчасового захисту, яка дає ті ж права.
  • Статус захисту отримати набагато простіше, але у деяких країнах він втрачається при виїзді за іншими програмами.

В Чехії діє правило, яке забороняє одночасно мати тимчасовий захист та візу у Канаді. Відтак, при оформленні документа на виїзд на американський континент, статус автоматично скасовується без права відновлення.

Заборона розповідає про особливу умову для українців у Чехії.

Кому можуть анулювати тимчасовий захист у Чехії

У Чехії анулюватимуть статус тимчасового захисту українцям, які отримали візу у Канаду, заявила спікерка Міністерства внутрішніх справ країни Гана Мала.

«Якщо людина вже отримала візу тимчасового захисту в Чехії, і після цього отримала канадську візу CUAET або довгострокову візу для перебування понад 90 днів у іншій країні — їй буде відмовлено в продовженні тимчасового захисту. Продовжити можна тільки дозвіл на перебування з метою тимчасового захисту, який є дійсним», — пояснила вона.

Тимчасовий захист анулюється автоматично у день видачі канадського дозволу на проживання. При цьому неважливо: це спеціальна віза для українців CUAET чи будь-яка інша.

Читати більше новин в Telegram

Діє і зворотне правило: якщо українець оформив візу у Канаду, а вже потім приїхав до Чехії за притулком, йому також відмовлять. Якщо ж візу буде скасовано. подаватися на захист можна.

Віза в іншу країну також впливає на тих громадян України, яким у Чехії була видана класична довгострокова віза (vízum strpěn), — підкреслила спікерка.

Віза у Канаду для українців: як отримати

У Канаді діє спеціальна прискорену програму отримання віз для українців CUAET (канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки). 

За цим дозволом всі українці та їхні найближчі родичі будь-якої національності можуть до трьох років проживати, працювати та навчатися в Канаді як тимчасові резиденти. 

Щоб стати учасником програми необхідно подати онлайн-заявку та надати свої біометричні дані у будь-якому візовому центрі Канади.

Як подати заявку:

1. Отримайте код запрошення (для цього необхідно ввести адресу своєї електронної пошти на порталі IRCC та зачекати, поки буде згенеровано ваш код).

2. Створіть обліковий запис (скопіюйте отриманий код запрошення, перейдіть за вказаним під ним посиланням, щоб створити обліковий запис на порталі).

3. Заповніть онлайн-форму.

Важливо! Програма діє і для тих українців, які на момент початку російського вторгнення вже перебували у Канаді. Проте вона не передбачає надання статусу біженця, громадянства чи дозволу на постійне місце проживання.

Раніше Заборона розповідала про продовження дії тимчасового захисту для українців у Чехії, а також про те, як зміняться умови проживання з 2023 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору