Читаєте зараз
Чехія з 1 вересня уріже пільги для українців, але декому збільшать виплати

Чехія з 1 вересня уріже пільги для українців, але декому збільшать виплати

Ilona Kivva
Автор:

Чеський уряд зменшить термін безоплатного проживання мігрантів вже з 1 вересня 2024 року. Цей строк становитиме 90 днів, пише ProUkraїnu з посиланням на МВС та Мінпраці Чехії.

Минулого року держава вже ухвалила зменшення періоду проживання в екстреному житлі до 150 днів. Проте цього разу зміни стосуватимуться всіх мігрантів без винятку, включно з вразливими особами.

«З самого початку система екстреного проживання та притулку була задумана, як тимчасове рішення. Не йшлося про те, що це працюватиме на довготривалу перспективу. Так, зміни з 1 вересня 2024 року забезпечать, щоби ця система виконувала свою початкову роль, тобто можливість безплатного проживання безпосередньо після приїзду», — пояснили в МВС.

Відповідно до цього, всі мігранти мають орендувати та оплачувати житло самостійно, якщо станом на 1 вересня вже вичерпали 90 днів в екстреному житлі.

Проте в міністерстві зазначили, що люди з особливими потребами, які не можуть забезпечити собі житло, можуть скористатися компенсаційними та підтримувальними засобами соціальної підтримки.

Для вразливих категорій збільшили виплати: в зареєстрованому житлі — 6 000 крон на особу та 4 800 крон на особу в незареєстрованому житлі, пояснили в Мінпраці Чехії. Також переселенці можуть отримати надзвичайну невідкладну допомогу внаслідок надзвичайної події. Така допомога може бути призначена повторно впродовж календарного року до 20 розмірів прожиткового мінімуму.

Мінпраці готує додаткові виплати для вразливих осіб, але поки немає інформації, які саме будуть суми та умови їхнього отримання.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій