Читаєте зараз
Для легіонерів в ЗСУ змінили умови проходження військової служби

Для легіонерів в ЗСУ змінили умови проходження військової служби

Markiian Oliiarnyk
 • Добровольці-іноземці отримали право продовжувати дію контрактів із ЗСУ на строк від 1 до 10 років.
 • Легіонерам пообіцяли щорічні відпустки — від 30 до 45 днів, у залежності від тривалості вислуги.
 • В інтернаціональному легіоні тероборони України служать воїни з понад 50 країн світу.

В Україні набули чинності зміни у порядку проходження військової служби для громадян інших країн. Вони стосуються як служби за контрактом у мирний час, так і у воєнний. Фактично воїни інтернаціонального легіону отримали деякі права та привілеї, якими володіють самі українські військовослужбовці.

Заборона розповідає про нововведення для іноземних добровольців ЗСУ.


Служба за контрактом в ЗСУ: правила для іноземців 

Президент України Володимир Зеленський 1 серпня 2022 року підписав указ №545/2022 «Про внесення змін до Положення про проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства». 

Документ передбачає, що іноземні добровольці, що служать у ЗСУ, під час війни мають право продовжувати свої контракти на термін до 10 років (раніше дія продовжувалася на термін, визначений президентом). «Під час дії особливого періоду для військовослужбовців за їхнім бажанням строк проходження військової служби за новим контрактом може бути продовжено на строк від 1 до 10 років, але не більше ніж до досягнення граничного віку перебування на військовій службі», — йдеться в указі. 

Крім того, іноземці та особи без громадянства отримали право на щорічну відпустку (але не в особливий період) зі збереженням грошового та матеріального забезпечення. Також для них передбачено виплати на оздоровлення у розмірі місячної зарплати. Тривалість щорічної основної відпустки залежить від тривалості вислуги бійців:

Читати більше новин в Telegram
 • до 10 років — 30 календарних днів;
 • від 10 до 15 років – 35 календарних днів;
 • від 15 до 20 років – 40 календарних днів;
 • понад 20 років – 45 календарних днів.

Згідно з указом, відпустка надаватиметься без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець. Свята під час визначення тривалості щорічних відпусток не враховуються.

Інтернаціональний легіон України: хто служить

В Україні добровольці з інших країн здебільшого служать в Інтернаціональному легіоні територіальної оборони. Він був створений українським урядом 27 лютого 2022 року за указом президента. Ті, хто бажає приєднатися до легіону, можуть це зробити, звернувшись до аташе з питань оборони посольства України у своїй країні перебування.

Ще у березні 2022 року Міноборони України повідомляло, що до лав інтернаціонального легіону вступило кілька тисяч воїнів з 52 країн світу. Здебільшого це ветерани іноземних армій з бойовим досвідом та вихідці з сусідніх з Україною країн, як-от Польщі, Білорусі, Литви, Латвії, Естонії, Румунії тощо. Також є багато британців, канадців та американців.

Структура підрозділу:

 • батальйон «Омега» (громадяни США);
 • Канадська бригада (налічує три батальйони громадян Канади та Великої Британії);
 • полк «Пагоня» (налічує два батальйони громадян Білорусі);
 • батальйон «Крим» (лише для мусульман);
 • змішані бойові підрозділи з поляків, французів, німців, іспанців, італійців, корейців та громадян інших країн.

Інтернаціональний легіон є структурним підрозділом сил територіальної оборони, який був залучений до бойових дій фактично на усіх ділянках фронту. Легіонери брали участь у битвах за Київщину, а також у ході оборони Сєвєродонецька, що на Луганщині.

Раніше Заборона розповідала про те, як у псевдореспубліці «ДНР» окупанти засудили до страти трьох військовополонених іноземців, які є повноцінними військовослужбовцями Збройних сил України.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій