Читаєте зараз
Для ЗСУ готують вбивць танків: в чому особливість ноу-хау

Для ЗСУ готують вбивць танків: в чому особливість ноу-хау

Ilona Kivva
Автор:
  • На озброєнні Туреччини стоять бойові модулі Koralp. Це ціле сімейство бойових модулів, які постійно вдосконалюють.
  • У 2021 році компанія-виробник запропонувала співпрацю з модернізації комплексу українському конструкторському бюро «Луч».
  • Випробування тривають, і після тестів техніка може потрапити до ЗСУ.

Головною фішкою вдосконалених Koralp є одразу два види озброєння. Перший — 12.7-мм кулемет, який показав високу ефективність при використанні на рухомій техніці. Другий — два варіанти ракет українського протитанкового комплексу Корсар.

Заборона розповідає про характеристики Koralp Dual UKSS.


КБ «Луч» та Best Grup: суть співпраці

Українське підприємство «ДержККБ ‘Луч’» переговори з турецькою оборонною компанією почало у 2021 році. Best Grup спеціалізується на бойових модулях (БМ, або RWS) — комплексах озброєння, що встановлюються на техніці чи будівлях, наприклад, на танках, бронетранспортерах чи навіть цивільних перероблених автівках.

Зокрема, тоді йшлося про співпрацю для вдосконалення модуля Koralp: у систему мали інтегрувати прилади наведення та ракети протитанкового ракетного комплексу Корсар.

Складові ракетного комплексу Корсар. Інфографіка: Армія Inform

Читати більше новин в Telegram

Судячи із заяви, проєкт мали завершити ще у 2022 році, але повномасштабне вторгнення РФ призвело до затримок у розробці. Готові модулі врешті представили на міжнародні оборонній виставці IDEF-2023 в Туреччині.

«107-мм керовані ракети дозволяють влучно знищувати ворожі цілі на дальності до 2.5 кілометра. Незабаром наші підприємства планують завершити випробування», — заявили представники компанії «Луч».

Koralp Dual UKSS: що за техніка

Koralp — це ціле сімейство бойових модулів, які постійно вдосконалюють. Вони можуть бути оснащені різною зброєю діаметром від 5.56 мм до 30 мм та різним програмним забезпеченням.

Висота становить від трохи більш як 50 см до понад 140 см в залежності від версії (Dual UKSS — 91 см). А от вага залежить від доданого озброєння — від 250 кілограмів. Спочатку було передбачено встановлення тільки кулемета, найпопулярніші два варіанти:

  • 12.7-мм з 500 набоями у готовності до використання (його позиціонують як ідеальне рішення для тактичної колісної бронетехніки);
  • 7.62-мм з 1000 патронами.

Комплекс також оснащено:

  • сенсорною панеллю з тепловізором високої чіткості;
  • денною камерою;
  • сучасним далекоміром.

БМ може крутитися на 360° і має кут підйому від -30° до 60° (останній вкрай важливий для роботи в міських умовах). Може автоматично вирахувати і класифікувати ціль.

Бойовий модуль Koralp від Best Grup на виставці IDEF-2019. Фото: Мілітарний

Для керування використовується екран на 13.3 дюйма з джойстиком та власним акумулятором.

Цікаво! БМ Koralp стоять на озброєнні національної поліції Туреччини.

«Koralp кратно перевершили своїх конкурентів у тестах, які були проведені у дуже складних умовах. Вони можуть вести влучну стрільбу по рухомих цілях, навіть в умовах, коли ціль рухається швидше за машину з цим БМ», — кажуть у Best Grup.

Версія з українськими ракетами отримала назву Dual UKSS. Вона випускатиметься з 12.7-мм кулеметом. Щодо боєприпасів, то йдеться одразу про два варіанти 107-мм керованої РК-3 з дальністю дії до 2.5 км:

  • К — з кумулятивною бойовою частиною, яка може пробивати до 550 мм танкової броні за динамічним захистом;
  • ОФ  — з уламково-фугасною бойовою частиною, що призначена для знищення укріплень, живої сили і легкої бронетехніки.
Koralp 12.7 Dual UKSS, представлений на IDEF-2023. Справа — 12.7-мм кулемет, зліва — відсіки для РК-3. Фото: КБ «Луч»/Facebook

Раніше Заборона розповідала про спільну розробку турецьких компаній METEKSAN і ARES Shipyard. Вони створили сучасний морських безпілотник, який може виконувати вкрай широкий діапазон задач.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій