Читаєте зараз
Праві атакували Docudays UA та позривали плакати про рівність

Праві атакували Docudays UA та позривали плакати про рівність

Аня Білоус
Автор:

Близько 16:00 невідомі напали на зону фестивалю Docudays UA, що знаходиться у креативному просторі IZONE. Вони зірвали плакати з надписами «Шанувати різноманіття». Про це розповіла волонтерка заходу Кароліна Враблік. Повідомляється, що нападники представилися членами праворадикального «Правого сектору». Серед нападників також був голова консервативного праворадикального руху “Катехон” Юрій Ноєвий.

На сторінці фестивалю було опубліковано відео з місця подій.

 

Волонтери повідомляють, що нападники зайшли у будівлю з криками: «Це збочення. Гроші на фестиваль могли віддати на навчання дітей». Їх було близько 40 людей. Поліція вивела націоналістів з будівлі та організувала кордон уздовж входу до IZONE, щоб туди могли подтрапити відвідувачі фестивалю.

Читати більше новин в Telegram

На відео, опублікованому Docudays UA, добре чутно, як представники правого руху викрикують образи на адресу людей, котрі йдуть до IZONE. Зокрема, називають їх «збоченцями». Кароліна Враблік повідомляє, що за станом на 17:10 праві все ще перебувають під стінами простору.

відео: Віктор Пономарьов

О 17:00 у IZONE мала відбутися лекція «Права людини: проблема поширення ультраправих рухів в Україні». Одним з її організаторів є ГО «Insight», голова якого Олена Шевченка була співорганізаторкою «Маршу жінок». Нагадаємо, у березні цього року її судили за плакат з маршу, який обурив представників правих сил. Відвідувачів на лекцію тепер пропускає поліція з додатковою перевіркою.

Начальник потрульної поліції у місті Києві Юрій Зозуля повідомив, що наразі Docudays UA охороняють 30 працівників поліції, всіх нападників вивели з території будівлі. Про це він повідомив у коментарі Віктору Пономарьову для Zaborona.сom. На місці працюють криміналісти.

Відомо, що попри напад, лекція все ж розпочалася.

Нагадаємо, що рівність – головна тема цьогорічного фестивалю документального кіно про права людей Docudays UA. У програмі представлені фільми про представників ЛГБТК-спільноти.

Станом на 18:48 Кароліна Враблик повідомила, що поліція евакуювала усіх людей з будівлі через повідомлення про замінування. У IZONE зайшли правоохоронці з собакою, проводяться слідчі дії.

фото: Віктор Пономарьов
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій