Читаєте зараз
Домашнє насилля: захист дітей в Україні посилять через вдосконалення важливої процедури

Домашнє насилля: захист дітей в Україні посилять через вдосконалення важливої процедури

Ilona Kivva
Автор:

У Верховну Раду України внесли законопроєкт №10420 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України. Його ініціювали 39 народних депутатів від партій «Голос», «Слуга народу», «За майбутнє», «Європейська Солідарність», «Батьківщина» та депутатської групи «Довіра».

Згідно з документом, діти та люди, визнані недієздатними, набуватимуть статусу потерпілих автоматично. Тобто їх визнаватимуть такими без подання відповідної заяви. Це відбуватиметься одразу після внесення справи до Єдиного реєстру досудових розслідувань, пояснили у Telegram-каналі «Блог юриста».

Також передбачено, що у разі, якщо свідку чи потерпілому немає 18 років і при цьому є небезпека для його життя, сторона кримінального провадження може звернутись до судді з проханням допитати постраждалого в судовому засіданні. 

Крім цього, пропонується розширити перелік категорій справ, в яких угода про примирення може бути укладена лише за ініціативою потерпілого або його представника. А з переліку статей, провадження за якими відбувається у формі приватного обвинувачення, виключаються наступні:

  • стаття 126-1 (домашнє насильство);
  • стаття 134 (незаконне проведення аборту);
  • стаття 151 (примушування до шлюбу);
  • стаття 152 (згвалтування);
  • стаття 153 (сексуальне насильство);
  • стаття 154 (примушування до вступу в статевий зв’язок).

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій