Читаєте зараз
Довели ефективність в Афганістані: в Україну приїдуть 50 потужних БМП

Довели ефективність в Афганістані: в Україну приїдуть 50 потужних БМП

Ilona Kivva
Автор:
  • Швеція у лютому 2023 року оголосила про передачу ЗСУ партії броньовиків CV90.
  • Навчання українських військових офіційно завершилися у червні-2023. Інструктаж проводили пришвидшеними темпами.
  • Фішкою броньовика є максимальна протидія виявленню. Для цього Stridsfordon оснащено системами мінімізації сигналів та тихим (як для БМП) двигуном.

Україна отримає Combat Vehicle 90 у модифікації, яка має посилений захист та стабілізовану гармату з автоматичним перезарядженням. Вона може пошкодити майже всі існуючі бронетранспортери та бойові машини, тож і радянські зразки проти неї беззахисні. Цю модель активно використовували в Ліберії та Афганістані.

Заборона розповідає про характеристику техніки.


Українські воїни завершили навчання у Швеції

Уряд Швеціїу лютому 2023 року виділив один із найбільших своїх пакетів військової допомоги Україні. До нього, окрім снарядів та спорядження, вперше увійшли бойові машини піхоти Stridsfordon 90 (CV90). Інструктаж розпочали вже у березні-2023, а вже 8 червня було оголошено про їх завершення, йдеться на офіційному сайті Збройних сил Швеції (Försvarsmakten).

Шведські БМП CV90  під час навчань для Збройних сил України. Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook

За словами шведських військових, навчання проводили у прискореному темпі. Так, відпрацювання водіння супроводжувалися бойовою стрільбою, уроками тактики, механіки та ремонту. Також велика увага приділялася медичній підготовці.

Читати більше новин в Telegram
Навчання на БМП CV90 для українських військових, Швеція, 2023 рік. Фото: Forsvarsmakten

«Українці талановиті та неймовірно амбітні. Перш за все, вони добре володіють технікою. Їм доводиться звикати до передових технологій, але вони швидко вчаться. Завдання для нас — навчити учнів працювати в обмеженому просторі машини», — розповіли військові тренери.

Вивчення теорії по БМП CV90, навчання ЗСУ у Швеції, 2023 рік. Фото: Forsvarsmakten

Воїн ЗСУ під час навчань у Швеції, 2023 рік. Фото: Forsvarsmakten

CV90: коротко про техніку

Stridsfordon 90, або Combat Vehicle 90 (CV) — бойова машина піхоти, яка була розроблена у Швеції в середині 1980 років. Перші одиниці надійшли на озброєння в 1994 році, пише Military Today.

Броньовик може перевозити до восьми військових, з яких троє — члени екіпажу, тобто можна посадити п’ятьох суто пасажирів. Має зварний сталевий корпус з посиленою передньою дугою. Заявлено, що вона витримує влучення 30 мм бронебійних снарядів. Саме такими в основному стріляють радянські БТР та БМП, які є на озброєнні РФ. 

Також техніка має круговий захист від бронебійних снарядів калібру 14.5 міліметрів. Внутрішня частина покрита кевларовою підкладкою для запобігання розколювання — це додатково убезпечує екіпаж.

Навчання українських військових на БМП CV90 в Швеції, 2023 рік. Фото: Forsvarsmakten

Основним озброєнням є 40-мм гармата Bofors. Вона здатна пошкодити практично всі існуючі БТР та БМП (наскільки сильно, залежить від наявності додаткового захисту на машинах). Також встановлено:

  • спарений кулемет калібру 7.62 мм;
  • міномет калібру 71 міліметрів.

Фішкою броньовика є максимальна протидія виявленню. Для цього Stridsfordon оснащено системами мінімізації радіолокаційних та інфрачервоних сигналів, а також теплопоглинаючими фільтрами для захисту від тепловізорів, підсилювачів зображення та інфрачервоних камер. 

Двигун дизельний —  Scania DS14. Він розвиває до 550 кінських сил, але дуже тихий (наскільки це можливо для БМП). Це дає можливість сховатися. Бойова машина на додачу є повною амфібією.

«Швеція дарує версію 9040C CV90. Модель раніше активно використовувалася шведськими військами в Ліберії та Афганістані. У порівнянні зі стандартною версією, модифікація має вищий рівень захисту. Також оснащена 40-мм автоматичною гарматою [перші Bosfor мали ручну перезарядку], димовими гранатометами та кулеметами. Автоматичну гармату можна використовувати проти піхоти, бронетехніки та гелікоптерів на відстані до 4 км — це справді дуже потужна зброя в бою», — уточнили у Försvarsmakten.

Раніше Заборона розповідала про схему передачі ЗСУ додаткової партії німецьких танків Leopard. Для їх отримання треба обійти позицію нейтралітету, якої дотримується Швейцарія, але є лазівка.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій