Читаєте зараз
Другий штат США дискваліфікував Трампа з праймеріз: що це дає

Другий штат США дискваліфікував Трампа з праймеріз: що це дає

Ilona Kivva
Автор:

Штат Мен дискваліфікував Дональда Трампа з голосування на первинних виборах, тобто праймеріз. Це вже другий регіон, що ухвалив подібне рішення. Причина одна й та сама: роль 45-ого президента у нападі на Капітолій 6 січня 2021 року, пише Reuters.

Держсекретар штату дійшов висновку, що Трамп підбурив повстання, коли поширив неправдиві заяви про фальсифікації на виборах 2020 року. Потім він закликав своїх прихильників вийти на Капітолій, щоб заборонити законодавцям сертифікувати голосування.

Рішення ще може бути оскаржене у Вищому суді штату.

«Рішення держсекретаря стосується лише березневих первинних виборів у штаті Мен, але воно може вплинути на статус Трампа на загальних виборах у листопаді. Так, це (ймовірно) посилить тиск на Верховний суд США, щоб вирішити питання щодо відповідності Трампа вимогам конституційного положення, відомого як Розділ 3 14-ї поправки», — пояснили у виданні.

Згідно з законодавчим пунктом, ті, хто брав участь у повстанні проти законного уряду Штатів, не можуть бути обрані на державні посади, якщо при вступі на посаду вони дали обіцянку захищати конституцію.

Нагадаємо, що раніше Верховний суд американського Колорадо вже постановив, що Дональд Трамп не може бати участь в праймеріз у штаті.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій