'
Читаєте зараз
Дикі собаки, боєприпаси, дуже погана вода. Лікар з Ірпеня розповів, з чим стикаються люди після окупації

Дикі собаки, боєприпаси, дуже погана вода. Лікар з Ірпеня розповів, з чим стикаються люди після окупації

Markiian Oliiarnyk
  • Звільнені населені пункти України стикатимуться з новими для більшості проблемами.
  • В першу чергу, це боєприпаси: деякі країни десятиліттями не можуть позбавити землю цього бруду.
  • Ще серед серйозних викликів — тварини зі зміненою поведінкою та природні ресурси, зокрема вода.

У звільненому від окупантів Ірпені люди поступово повертаються до життя, стикаючись з наслідками військових дій. Страшну небезпеку становлять численні боєприпаси, зграї диких собак та отруйна вода. На жаль, такі та інші проблеми стали новою реальністю для всіх міст та містечок, які деякий час перебували під «опікою визволітелів».

Заборона поспілкувалася з експертами щодо ситуації, яка склалася в Ірпені.  

Напади диких собак на людей

Після звільнення Ірпеня від окупантів основною загрозою для цивільних стали напади диких собак. «Кілька десятків людей на день зверталося в перші дні, і досі звертаються. Бувало прямо біля будинків зграї собак нападали на мешканців», — розповів Забороні тимчасовий виконувач обов’язків заступника головного лікаря поліклініки Ірпеня Георгій Сердечний.

Проблема не може вирішитися швидко, оскільки для початку відлову собак необхідно пройти складний бюрократичний процес. А поліція, міська влада завантажені іншими справами.

Голова правління Української природоохоронної групи Олексій Василюк пояснює агресивну поведінку тварин нестачею їжі. Одними з наявних для них джерел харчування слугують непоховані тіла вбитих рашистами мешканців міста, тож дикі тварини поступово привчаються їсти людську плоть.

Читати більше новин в Telegram

«Собакам зараз нічого їсти, вони конкурують між собою за будь-яку їжу. Ситуація, коли зараз з’явиться багато агресивних до людей бродячих собак, істотна. Рівень агресії дійсно може бути сильний», — зазначив експерт у коментарі Забороні.

Також у населених пунктах можуть виникнути проблеми зі сказом. Через те, що дуже багато тварин залишилися просто на вулицях. Скажені собаки можуть кидатися на людей не стільки з голоду, скільки з переляку: вони намагаються захищатися від всього, що є навколо них, і можуть навіть самі себе кусати.

Звільнений Ірпінь: люди хворіють від поганої води 

В місті спостерігається велика проблема з питною водою, тож містяни почали хворіти на різні захворювання. «Багато захворювань зараз спричинено неякісною питною водою. Тут [у районі] її просто немає. А та вода, яку люди з криниць набирають, її якість навіть візуально помітна: вона жовта, коричнева», — розповів лікар Георгій Сердечний Забороні.

За його словами, через потужні вибухи та гул артилерії земля здригалася з такою силою, що з дна колодязів піднімався мул, який досі не осів. Окрім того, були випадки, коли у криницях ховалися люди з тваринами. Тому місто терміново потребує встановлення спеціальних фільтрів для води зі знезаражувальними реагентами.

«Було близько десятка цивільних, поранених від розриву боєприпасів. Приходили до своїх домівок, бачили, що щось лежить, підіймали і підривалися», — зазначив в.о. заступника головного лікаря Ірпінської поліклініки. Просимо бути обачливими, особливо на тих територіях, де були окупанти, чи просто є об’єкти, що можуть бути цікавими для диверсантів\колаборантів.

Раніше Заборона розповідала про те, як живе Бородянка після російської окупації, а також про воєнні злочини, які скоювали рашисти у селищі проти мирного населення.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій