Читаєте зараз
Експерт пояснив, чому росіяни гатять ракетами не по ділянках фронту, а по цивільним

Експерт пояснив, чому росіяни гатять ракетами не по ділянках фронту, а по цивільним

Svitlana Hudkova

Кремль не хоче змінити ситуацію на фронті, інакше б ракети летіли в зону бойових дій, а не по мирним містам. Мета терористичної держави — терор, зауважує військовий експерт Олександр Коваленко в коментарі Забороні.

«Це новорічний терор. Ми бачимо, що атаки розпочалися ще з 28 на 29 грудня, продовжилися найбільш масованою атакою дронів Shahed в новорічну ніч. І зараз [2 січня] ми бачимо черговий потужний, комбінований ракетний удар. Щоби якось змінити ситуацію на фронті, ракети мали б летіти саме туди. Але ми бачимо, що удари завдаються по тилу, а цілями стають навіть не центри прийняття рішень, тому це можна назвати лише терором», — вважає Коваленко.

Рятувальник на місці ліквідації наслідків атаки РФ 2 січня 2024 року. Фото: ДСНС України

Оцінюючи останні ракетні атаки росіян, експерт зазначає, що росіяни довго та ретельно готувалися до ударів. Починаючи атаки з запуску дронів Shahed, ворог намагається розосередити та виснажити українські сили ППО, а потім влаштовують комбінований ракетний удар, який має пробити протиповітряну оборону.

«Shahed використовуються для відпрацювання траєкторії та маршрутів польотів, які дозволяли цим дронам якомога довше знаходитися в повітряному просторі. Як тільки знищується останній Shahed, починається масований комбінований удар. За кілька годин почалися пуски крилатих ракет авіаційного базування. Разом із заходом цих ракет у наш повітряний простір почалися пуски аеробалістичних ракет Кинджал та балістичних ракет С-300 по Харкову», — каже Олександр Коваленко.

Нагадаємо, що за даними Генштабу ЗСУ, силами та засобами Повітряних сил, у взаємодії із підрозділами Сил оборони України 2 січня знищено 107 повітряних цілей:

  • 35 ударних БпЛА «Shahed-136/131»;
  • 10 із 10 аеробалістичних ракет Х-47М2 «Кинджал»;
  • 59 із 70 крилатих ракет Х-101/Х-555/Х-55;
  • всі три крилаті ракети «Калібр».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій