Читаєте зараз
Експерти попередили про погіршення ситуації на ЧАЕС та за її межами

Експерти попередили про погіршення ситуації на ЧАЕС та за її межами

Markiian Oliiarnyk
  • В умовах захоплення Чорнобильської АЕС рашистами радіаційний стан як в Україні, так і за кордоном здатний суттєво погіршитись.
  • Однією з причин вважають втрату даних про поточний стан радіаційного забруднення у зоні відчуження. 
  • Також є загроза нетипових лісових пожеж, які рятувальники не зможуть одразу загасити через бойовіі дії.

В Україні попередили про майбутнє погіршення радіаційного стану як в Чорнобильській зоні відчуження, так і загалом на території держави і навіть за її кордонами. Відколи 24 лютого 2022 року окупанти захопили Чорнобильську атомну електростанцію (ЧАЕС), фахівці втратили дані про поточний стан радіаційного забруднення у зоні. А це у свою чергу унеможливлює реагування на загрози у разі погіршення рівня радіації.

Заборона розповідає про причини, які можуть ускладнити ситуацію в зоні ЧАЕС та за її межами.


Радіаційний стан в Чорнобильській зоні в березні-2022: що відомо

Державна інспекція ядерного регулювання України попередила, що існує серйозний ризик погіршення радіаційного стану в зоні відчуження та поза нею, включаючи Україну й інші держави.

«Станом на 21 березня 2022 року автоматизована система контролю радіаційного стану в зоні відчуження не працює. Тому відсутні дані про поточний стан радіаційного забруднення навколишнього середовища в Чорнобильській зоні. Це у свою чергу унеможливлює адекватне реагування щодо загроз погіршення рівня радіації», – заявили в відомстві.

Також існує велика ймовірність того, що у весняно-літній період збільшиться інтенсивність лісових пожеж. За відсутності будь-яких протипожежних заходів це призведе до практично повного вигорання радіоактивно забруднених лісів і, відповідно, до значного погіршення радіаційного стану в Україні та всій Європі.

Читати більше новин в Telegram

Проблема ускладнюється й тим, що пожежні служби, які займаються гасінням лісових пожеж в Чорнобильській зоні відчуження, в умовах війни та ворожих обстрілів не мають можливості виконувати свої функції.

Раніше Заборона розповідала про те, чи можна вживати йод для профілактики у разі можливого витоку радіації на АЕС.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій