Читаєте зараз
Ердоган сторгувався: Столтенберг анонсував рішення по Швеції в НАТО

Ердоган сторгувався: Столтенберг анонсував рішення по Швеції в НАТО

Yevheniia Kostina

Швеція максимально наблизилася до членства в Північноатлантичному альянсі: перемовини напередодні саміту в Вільнюсі пройшли дуже позитивно. Процес гальмували Туреччина (з низкою вимог) та Угорщина (без умов, нібито із солідарності з Анкарою). 

«Радий повідомити, що після зустрічі, яку я організував з Ердоганом та Крістерссоном, президент Туреччини погодився надіслати протокол про приєднання Швеції до Великої національної асамблеї якомога швидше та забезпечити ратифікацію. Це історичний крок, який робить усіх членів Альянсу сильнішими та безпечнішими», — сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Швеція як член ЄС підтримуватиме процес приєднання Туреччини до ЄС, скасування віз та оновлення Митного союзу. Анкара отримала статус кандидата на вступ ще в 1999 році, однак перемовини та виконання вимог йшли настільки повільно, що у 2016 році майже повністю зупинили всі процеси.

Туреччина вимагала від Стокгольма скасувати ембарго на постачання зброї, оновити своє антитерористичне законодавство та видати осіб, яких Анкара вважає причетними до терористичної діяльності. Поза дуодипломатією чи не на першому місці стояло питання давно обіцяних США F-16. І начебто питання вже вирішено позитивно. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій