Читаєте зараз
Facebook i Instagram можуть припинити свою роботу у Європі

Facebook i Instagram можуть припинити свою роботу у Європі

Markiian Oliiarnyk
Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp
  • Компанія Марка Цукерберга може припинити роботу Facebook та Instagram у Європі.
  • Керівництво Meta поки не змогло домовитися з європейськими регуляторами.
  • Компанія сподівається знайти компроміс із регуляторними органами ЄС у першій половині 2022 року.

Компанія Meta, яка раніше називалася Facebook, може обмежити доступ до своїх соціальних мереж для європейців. Нові правила захисту персональних даних Європейського Союзу (ЄС) забороняють компанії Марка Цукерберга передавати дані європейських користувачів на американські сервери.

Заборона розповідає про проблеми компанії Meta через нові правила захисту персональних даних в ЄС.


Припинення роботи Facebook та Instagram у Європі

Компанія Meta може повністю припинити роботу своїх соціальних мереж Facebook та Instagram на території Європи, пише Mashable. Усе через те, що багатомільярдний конгломерат Марка Цукерберга так і не зміг домовитися з європейськими регуляторами щодо передавання персональних даних європейців на американські сервери.

Як зазначається у щорічному звіті Meta для Комісії з цінних паперів і бірж США, здатність обміну даними між країнами є критично важливою для бізнесу компанії, і її втрата суттєво вплине на фінансові результати. «Якщо ми не зможемо передавати дані між країнами та регіонами, в яких ми працюємо або якщо нам буде заборонено обмінюватися даними між нашими продуктами та послугами, це може вплинути на нашу здатність надавати наші послуги… Якщо нова трансатлантична структура передавання даних не буде прийнята, ми, ймовірно, більше не зможемо пропонувати у Європі низку наших найбільш значущих продуктів і послуг, зокрема Facebook та Instagram», — йдеться у документі. 

У компанії наголошують, що це завдасть нищівного удару по представниках європейського малого бізнесу, оскільки вони втратять найбільші у світі майданчики для таргетингової реклами. «Ми закликаємо регуляторів застосувати пропорційний та прагматичний підхід, щоб мінімізувати перешкоди для багатьох тисяч компаній, які, як і Facebook, сумлінно покладалися на ці механізми [попередні норми] безпечного та захищеного передавання даних», — цитує CityAM віцепрезидента компанії Meta з питань глобальних стратегій Ніка Клегга.

Читати більше новин в Telegram

Нові норми ЄС щодо зберігання персональних даних

Проблеми Meta з передаванням персональних даних європейських користувачів на сервери у США розпочалися у 2020 році, коли набули чинності нові положення Загального регламенту про захист даних (GDPR). Документ передбачає, що дані європейських користувачів повинні зберігатися на території, на яку поширюється юрисдикція ЄС, що фактично забороняє компанії Meta передавати дані до США.

У липні 2020 року Суд Європейського Союзу визнав недійсною угоду про конфіденційність між США та ЄС (US-EU Privacy Shield) щодо трансатлантичної передачі персональних даних користувачів. 

У своїй діяльності на території ЄС компанія Meta покладалася на Стандартні договірні положення (SCC), які регулюють принципи передавання даних між ЄС та третіми країнами. Однак у серпні 2020 року Ірландська комісія із захисту даних (IDPC) надала попередній консультативний висновок, що компанія Meta Platforms не може покладатися на SCC щодо передавання даних європейських користувачів, оскільки це не відповідає положенням GDPR, і запропонувала призупинити передачу даних користувачів з ЄС до США.

4 липня 2021 року Європейська комісія оновила положення SCC, згідно з якими з 27 вересня 2021 року забороняється укладати контракти з іноземними компаніями про передавання даних за старими нормами SCC. Ті компанії, які уклали контракти до 27 вересня-2021, можуть продовжувати надавати послуги, що передбачають передавання даних поза юрисдикцією ЄС до 27 грудня 2022 року.

У компанії Марка Цукерберга все ж сподіваються знайти компроміс із європейськими регуляторами у першій половині 2022 року, однак уже прораховують можливі фінансові втрати у разі відмови.

Раніше Заборона розповідала про нові правила розміщення реклами криптовалют у продуктах компанії Meta, які передбачають спрощену систему подачі заявок та збільшення кількості ліцензій.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій