'
Читаєте зараз
Facebook заблокував Декларацію незалежності США за расизм

Facebook заблокував Декларацію незалежності США за расизм

Сергій Сурепін

Американське видання The Vindicator отримало бан в соціальній мережі Facebook за розпалювання національної ненависті, повідомляє BBC. Причиною такого звинувачення послужила публікація уривка з Декларації незалежності США, присвяченого корінним народам країни. Видання заблокував занадто толерантний бот.

Що сталося?

4 липня у США пройшли святкування, присвячені Дню незалежності країни. Напередодні важливої події американське видання The Vindicator вирішило нагадати своїм читачам історію країни і за кілька днів до свята стало публікувати на своїй сторінці в Facebook уривки з Декларації Незалежності США — історичного документа, в якому колонії Північної Америки оголосили незалежність від Великобританії 4 липня 1776 року.

Видання опублікувало 9 оригінальних уривків державного документа та отримало попередження від Facebook. У повідомленні говорилося, що текст світлини не відповідає стандартам соціальної мережі і пропагує ненависть на ґрунті націоналізму.

За словами редактора The Vindicator Кейсі Стінетт, адміністратори Facebook знайшли образливим уривок документа, присвячений корінному населенню Америки — різним племенам індіанців. І той факт, що його автором був 3 президент США Томас Джефферсон, не зміг їх зупинити.

Читати більше новин в Telegram

Коментар Facebook

Не минуло й дня, як адміністратори Facebook звернулися до видання з вибаченнями. Виявилося, що расизм в тексті Декларації побачив бот, чиїм завданням є пошук і блокування неприйнятного контенту. І про історичні документах він нічого не знав.

Після цього адміністратори вручну відновили публікацію і зняли всі блокування зі сторінки видання.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій