'
Читаєте зараз
Фестиваль рівності в Чернівцях зривають ультраправі з Києва

Фестиваль рівності в Чернівцях зривають ультраправі з Києва

Katerina Sergatskova

У суботу, 19 травня, мав відкритися фестиваль рівності в Чернівцях. Однак на відкриття прийшли представники ультраправих організацій «Катехон» і «Традиція і порядок», а також представники Ради церков і релігійних організацій. Про це Забороні повідомила учасниця фестивалю, соціологиня Анна Гриценко.
Противники фестивалю рівності зайняли частину приміщення медіацентру Belle Vue в центрі міста. Серед них є ті, хто приїхав до Чернівців з Києва. Також у будівлі знаходяться десятки поліцейських.

Рада церков неодноразово погрожувала зірвати захід. Як пише місцеве видання «Молодий буковинець», в редакцію надійшов лист від Ради, в якому було сказано, що  «обласна рада Церков та релігійних організацій висловлює глибоке занепокоєння намаганням впровадити у Чернівецькій області антихристиянські та антиморальні цінності у сфері сім’ї через пропаганду ЛГБТ серед мешканців міста Чернівців та Чернівецької області».

Невдовзі організатори повідомили: поліції надійшло повідомлення, що приміщення заміноване, учасників евакуювали та фестиваль закінчився.

Пізніше організатори, громадська організація Інсайт, розповіли детально про те, що відбувалося. Вони акцентували увагу, зокрема, на тому, що поліція “не дозволила гостям безпечно відвідати Фестиваль Рівності” та “не забезпечила проведення Фестивалю, попри численні звернення і листи посольств іноземних держав та міжнародних організацій”. За словами організаторів, “дії поліції спільно із тиском ультраправих груп призвели до зриву заходу”.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій