'
Читаєте зараз
Фільм про Донбас буде боротись за «Оскар»

Фільм про Донбас буде боротись за «Оскар»

Сергій Сурепін

29 серпня український оскарівський комітет обрав фільм, який представлятиме Україну на престижній кінопремії «Оскар» у 2019 році. Ним стала стрічка «Донбас» Сергія Лозниці.

За можливість представляти Україну на «Оскарі» боролися шість фільмів: «Брама» (Володимир Тихий), «Вулкан» (Роман Бондарчук), «Донбас» (Сергій Лозниця), «Кіборги» (Ахтем Сеітаблаєв), «Коли падають дерева» (Марися Нікітюк) і «Міф покійного» (Леонід Кантер).

Шляхом голосування оскарівський комітет обрав переможцем драму «Донбас», створену в копродукції Німеччини, України, Франції, Нідерландів і Румунії. Сюжет кінострічки ґрунтується на реальних подіях і розповідає про події, що відбувалися на сході України. Драма розповідає про події на Сході України і спостерігає за життям у самопроголошених «республіках», де стирається грань між правдою і вигадкою, руйнуються соціальні інститути.

Світова прем’єра фільму «Донбас» відбулася 9 травня 2018 року під час 71-го Каннського кінофестивалю, де отримала приз у конкурсі «Особливий погляд за найкращу режисуру». Українська прем’єра фільму відбулася в липні на Одеському міжнародному кінофестивалі.

У широкий український прокат «Донбас» вийде 18 жовтня.

Читати більше новин в Telegram
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій