Now Reading
Фільм про Донбас буде боротись за «Оскар»

Фільм про Донбас буде боротись за «Оскар»

29 серпня український оскарівський комітет обрав фільм, який представлятиме Україну на престижній кінопремії «Оскар» у 2019 році. Ним стала стрічка «Донбас» Сергія Лозниці.

За можливість представляти Україну на «Оскарі» боролися шість фільмів: «Брама» (Володимир Тихий), «Вулкан» (Роман Бондарчук), «Донбас» (Сергій Лозниця), «Кіборги» (Ахтем Сеітаблаєв), «Коли падають дерева» (Марися Нікітюк) і «Міф покійного» (Леонід Кантер).

Шляхом голосування оскарівський комітет обрав переможцем драму «Донбас», створену в копродукції Німеччини, України, Франції, Нідерландів і Румунії. Сюжет кінострічки ґрунтується на реальних подіях і розповідає про події, що відбувалися на сході України. Драма розповідає про події на Сході України і спостерігає за життям у самопроголошених «республіках», де стирається грань між правдою і вигадкою, руйнуються соціальні інститути.

Світова прем’єра фільму «Донбас» відбулася 9 травня 2018 року під час 71-го Каннського кінофестивалю, де отримала приз у конкурсі «Особливий погляд за найкращу режисуру». Українська прем’єра фільму відбулася в липні на Одеському міжнародному кінофестивалі.

У широкий український прокат «Донбас» вийде 18 жовтня.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Scroll To Top