'
Читаєте зараз
Флешмоб #WhyIDidntReport: жінки розповідають, чому вони мовчали про сексуальне насильство

Флешмоб #WhyIDidntReport: жінки розповідають, чому вони мовчали про сексуальне насильство

Сергій Сурепін

Американські користувачі соцмереж запустили новий флешмоб – #WhyIDidntReport. У рамках цієї акції своїми історіями діляться жінки, які постраждали від сексуального насильства. Вони розповідають, чому не заявляли про свою проблему відразу. Спровокував цю акцію президент США Дональд Трамп.

Що сталось

Влітку цього року Трамп висунув суддю Бретта Кавано на посаду у Верховному суді. Після цього американка Крістін Блейзі Форд публічно звинуватила Кавано в тому, що він намагався її зґвалтувати у 2012 році. У відповідь на це Трамп запитав в одному з твітів, чому Блейзі та її батьки не заявили про зґвалтування відразу. Це повідомлення Трампа розгнівало жінок, які постраждали від насильства, після чого вони запустили флешмоб у соцмережах.

Флешмоб

Усе почалось із твіта Лерати Чондоми. Жінка розповіла, що ще студенткою в Південній Африці не заявила про насильство, яке над нею вчинили під час студентської вечірки. Вона зізналася, що отримала безліч повідомлень підтримки, але й після цього відчувала себе «викритою» і «пригніченою». Жінка додала, що й через 17 років усе ще переживає біль від того, що з нею сталося.

Читати більше новин в Telegram

Також серед причин, чому не розповідали про це раніше, жінки називають недовіру до правоохоронців, боязнь розголосу, а деякі жертви насильства зізнаються, що боялися, аби розголос не зашкодив їхній кар’єрі або репутації. За словами жінок, навіть через десятки років їм усе ще важко згадувати про те, що трапилося, і зізнання може бути як продуктивним, так і болючим.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій