Фотографа Євгена Нікіфорова намагалися побити і пограбувати. Тепер йому шиють кримінальну справу | Заборона
Читаєте зараз
Фотографа Євгена Нікіфорова намагалися побити і пограбувати. Тепер йому шиють кримінальну справу

Фотографа Євгена Нікіфорова намагалися побити і пограбувати. Тепер йому шиють кримінальну справу

Фотографа Євгена Нікіфорова намагалися побити й пограбувати. Тепер йому шиють кримінальну справу

14 березня цього року фотограф Євген Нікіфоров разом з братом знімав для свого проєкту про експериментальні села в Одеській області. Під час зйомки до них підійшли двоє чоловіків і почали погрожувати, що заберуть знімальну техніку та автомобіль. Один із них утримував машину, але Нікіфоров зміг поїхати. Незабаром його затримав місцевий поліцейський — він сказав, що фотограф порушив правила дорожнього руху, і через це людина, яка на нього нападала, загинула. Заборона розбирається в тому, що сталося.


Важливе уточнення: Євген Нікіфоров співпрацює з Забороною як фріланс-фотограф.

14 березня телеграм-канал «Хуйова Одеса» опублікував відео, на якому видно, як двоє чоловіків намагаються залізти в автомобіль «Хюндай». Один із них на милицях. Інший намагається залізти на переднє сидіння машини з пасажирського боку. Автомобіль здав назад разом із чоловіком та поїхав — далі запис обривається. Через кілька годин після цього інциденту з Нікіфоровим зв’язався чоловік, який представився поліцейським, і повідомив, що людина, яка на них напала, померла.

Брат Євгена Вадим розповів Забороні в деталях про те, що сталося. За його словами, під час експедиції експериментальними селами вони заїхали на своєму автомобілі в село Василівка Біляївського району. Приблизно о 16:30 вони вийшли в центр села, і Євген став знімати з дрона. У цей момент із магазину неподалік вийшло двоє чоловіків у стані алкогольного сп’яніння. Один з них — той, що без милиць, — за словами Вадима, почав погрожувати його брату.

nikiforov map ua - <b>Фотографа Євгена Нікіфорова намагалися побити і пограбувати.</b> Тепер йому шиють кримінальну справу - Заборона

«Чоловік різко притулився до дверей автомобіля, щоби брат не зміг сісти, — розповідає Вадим Нікіфоров. — Почав говорити: а що ви тут робите, а чи брали дозвіл на зйомку у господарів магазину, а покажіть, що зняли. Женя сказав, що він фотограф, той його загуглив і сказав: «Це остання поїздка у вашому житті. Ви звідси не поїдете». До нього підійшов чоловік на милицях і став говорити приблизно те саме. Брату стало погано, він повернувся спиною до них. До нього підійшов чоловік на милицях і вдарив під ребро ліктем. «Ну що, легше стало?» — запитав він і розсміявся. Потім вони помітили мене і підійшли. Чоловік [без милиць] відкрив двері з мого боку й засунув голову в салон. Я попросив його відпустити двері. Брат швидко сів у машину, здав назад, а цей чоловік почав бігти по ходу руху. Якийсь час він біг по асфальту — метрів 100 — а потім відпустив двері машини».

За словами Вадима, конфлікт із двома чоловіками тривав близько години. Весь цей час вони вимагали віддати їм фотоапарат, дрон і автомобіль.

І Євген, і Вадим стверджують, що не бачили, що далі відбувалося з людиною, яка на них напала. Однак слідчий, який зв’язався з Нікіфоровим пізніше, сказав, що чоловік розбив голову й помер. Нам вдалося знайти людину, про яку йдеться. Це мешканець Василівки Ігор Володимирович Буздужа, який імовірно служив в українській морській піхоті. 15 березня його дружина Наталія Буздужа опублікувала в фейсбуці пост, в якому повідомила про смерть чоловіка.

buzduza igor - <b>Фотографа Євгена Нікіфорова намагалися побити і пограбувати.</b> Тепер йому шиють кримінальну справу - Заборона
Ігор Буздужа / Facebook

Адвокат Нікіфорова Денис Пономаренко сказав Забороні: «Слідчий оголосив йому підозру в тому, що той порушив правила дорожнього руху своїми протиправними діями, не впевнившись, що в автомобілі зачинені двері, що нібито призвело до смерті пішохода». Нікіфорову закидають частину 2 статті 286 кримінального кодексу України. Разом з тим слідчий в тексті підозри не згадує ні про конфлікт, ні про те, що чоловік здійснив розбійний напад і погрожував братам Нікіфоровим насильством. Крім того, немає ні свідоцтва про смерть цього чоловіка, ні експертизи, яка розкрила б причини смерті.

Офіційний сайт одеської поліції повідомляє, що у Василівці «невідомий скоїв наїзд на пішохода і зник», але пізніше його затримали. Заборона намагається отримати більш розгорнутий коментар одеської поліції.

Зараз у Київському районному суді Одеси проходить суд про обрання запобіжного заходу. Прокуратура вимагає заарештувати Євгена на 60 днів. 

Нагору