Читаєте зараз
Фотографа Євгена Нікіфорова намагалися побити і пограбувати. Тепер йому шиють кримінальну справу

Фотографа Євгена Нікіфорова намагалися побити і пограбувати. Тепер йому шиють кримінальну справу

Katerina Sergatskova
Фотографа Євгена Нікіфорова намагалися побити й пограбувати. Тепер йому шиють кримінальну справу

14 березня цього року фотограф Євген Нікіфоров разом з братом знімав для свого проєкту про експериментальні села в Одеській області. Під час зйомки до них підійшли двоє чоловіків і почали погрожувати, що заберуть знімальну техніку та автомобіль. Один із них утримував машину, але Нікіфоров зміг поїхати. Незабаром його затримав місцевий поліцейський — він сказав, що фотограф порушив правила дорожнього руху, і через це людина, яка на нього нападала, загинула. Заборона розбирається в тому, що сталося.


Важливе уточнення: Євген Нікіфоров співпрацює з Забороною як фріланс-фотограф.

14 березня телеграм-канал «Хуйова Одеса» опублікував відео, на якому видно, як двоє чоловіків намагаються залізти в автомобіль «Хюндай». Один із них на милицях. Інший намагається залізти на переднє сидіння машини з пасажирського боку. Автомобіль здав назад разом із чоловіком та поїхав — далі запис обривається. Через кілька годин після цього інциденту з Нікіфоровим зв’язався чоловік, який представився поліцейським, і повідомив, що людина, яка на них напала, померла.

Брат Євгена Вадим розповів Забороні в деталях про те, що сталося. За його словами, під час експедиції експериментальними селами вони заїхали на своєму автомобілі в село Василівка Біляївського району. Приблизно о 16:30 вони вийшли в центр села, і Євген став знімати з дрона. У цей момент із магазину неподалік вийшло двоє чоловіків у стані алкогольного сп’яніння. Один з них — той, що без милиць, — за словами Вадима, почав погрожувати його брату.

Фотографа Євгена Нікіфорова намагалися побити й пограбувати. Тепер йому шиють кримінальну справу

«Чоловік різко притулився до дверей автомобіля, щоби брат не зміг сісти, — розповідає Вадим Нікіфоров. — Почав говорити: а що ви тут робите, а чи брали дозвіл на зйомку у господарів магазину, а покажіть, що зняли. Женя сказав, що він фотограф, той його загуглив і сказав: «Це остання поїздка у вашому житті. Ви звідси не поїдете». До нього підійшов чоловік на милицях і став говорити приблизно те саме. Брату стало погано, він повернувся спиною до них. До нього підійшов чоловік на милицях і вдарив під ребро ліктем. «Ну що, легше стало?» — запитав він і розсміявся. Потім вони помітили мене і підійшли. Чоловік [без милиць] відкрив двері з мого боку й засунув голову в салон. Я попросив його відпустити двері. Брат швидко сів у машину, здав назад, а цей чоловік почав бігти по ходу руху. Якийсь час він біг по асфальту — метрів 100 — а потім відпустив двері машини».

За словами Вадима, конфлікт із двома чоловіками тривав близько години. Весь цей час вони вимагали віддати їм фотоапарат, дрон і автомобіль.

І Євген, і Вадим стверджують, що не бачили, що далі відбувалося з людиною, яка на них напала. Однак слідчий, який зв’язався з Нікіфоровим пізніше, сказав, що чоловік розбив голову й помер. Нам вдалося знайти людину, про яку йдеться. Це мешканець Василівки Ігор Володимирович Буздужа, який імовірно служив в українській морській піхоті. 15 березня його дружина Наталія Буздужа опублікувала в фейсбуці пост, в якому повідомила про смерть чоловіка.

Фотографа Євгена Нікіфорова намагалися побити й пограбувати. Тепер йому шиють кримінальну справу
Ігор Буздужа / Facebook

Адвокат Нікіфорова Денис Пономаренко сказав Забороні: «Слідчий оголосив йому підозру в тому, що той порушив правила дорожнього руху своїми протиправними діями, не впевнившись, що в автомобілі зачинені двері, що нібито призвело до смерті пішохода». Нікіфорову закидають частину 2 статті 286 кримінального кодексу України. Разом з тим слідчий в тексті підозри не згадує ні про конфлікт, ні про те, що чоловік здійснив розбійний напад і погрожував братам Нікіфоровим насильством. Крім того, немає ні свідоцтва про смерть цього чоловіка, ні експертизи, яка розкрила б причини смерті.

Офіційний сайт одеської поліції повідомляє, що у Василівці «невідомий скоїв наїзд на пішохода і зник», але пізніше його затримали. Заборона намагається отримати більш розгорнутий коментар одеської поліції.

Зараз у Київському районному суді Одеси проходить суд про обрання запобіжного заходу. Прокуратура вимагає заарештувати Євгена на 60 днів. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій