'
Читаєте зараз
Фотографи Михайло Палінчак та Роман Пашковський їдуть вздовж лінії фронту. Кожен день Заборона публікуватиме їхній фотощоденник

Фотографи Михайло Палінчак та Роман Пашковський їдуть вздовж лінії фронту. Кожен день Заборона публікуватиме їхній фотощоденник

PAVLO BISHKO
Автор:
Фото: Михайло Палінчак

Сьогодні українські фотографи Михайло Палінчак та Роман Пашковський вирушають у подорож вздовж лінії фронту, аби продовжити документувати війну у прифронтових зонах. Маршрут розпочинається у Харкові, а закінчиться в Одесі. Протягом наступних 12 днів Заборона щоденно публікуватиме фотощоденник двох різних за методологією і практикою фотографів.


За останній рік ми звикли бачити драматичні фото з війни: зруйновані міста, будівлі й мости, страждання цивільних, поранених військових чи бойові дії. Проте що насправді відбувається за кадром цих фотографій, що відчувають їхні автори та з чим вони стикаються у роботі в полі, нам здебільшого невідомо. Щоб це виправити, принаймні частково, Михайло та Роман ділитимуться з Забороною рефлексійними щоденними записами та фотографіями з фронтлайну.

Про авторів: 

Михайло Палінчак — вуличний та документальний фотограф, який з перших днів повномасштабного вторгнення документує війну. У 2014–2019 роках був офіційним фотографом президента Петра Порошенка. Автор фотокниги Anamnesis та артбуку Maidan Faces.

Роман Пашковський — фотограф-портретист, займається комерційною зйомкою. Працює з соціальним пейзажем, інтимним портретом та концептуальними рекламними роликами. У 2021 році заснував «Фотошколу Романа Пашковського». З весни 2022 року Роман фіксує портрети цивільних людей та їхні історії на деокупованих територіях.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій