'
Читаєте зараз
Француженка три роки вдавала жертву теракту. Її чекає в’язниця

Француженка три роки вдавала жертву теракту. Її чекає в’язниця

Сергій Сурепін

У Франції до 6 місяців в’язниці та 18 місяців умовного ув’язнення засудили Александру Дам’єн за те, що вона прикинулася жертвою теракту 2015 року. Про це повідомляє «BBC Україна».

Під час суду Дам’єн розплакалася, визнала себе винною – вона заявила, що «повністю розкаюється». Адвокат француженки додав, що вважає вирок «розумним і справедливим», оскільки прокурор просив для неї 18 місяців обов’язкового ув’язнення без можливості вийти достроково.

Дівчина отримала 20 тис. євро від Гарантійного фонду жертв тероризму, державні пільги. Також вона брала участь у терапевтичній поїздці до Нормандії коштом Французької асоціації жертв терактів.

Як стало відомо, у 2015 році Дам’єн заявила, що перебувала біля кафе «Карійон», коли на нього напали терористи. Дівчина вступила в асоціацію постраждалих «Життя для Парижа». Проте у 2016 році кілька учасників цієї асоціації звернулися до поліції з підозрами щодо Дамʼєн. Вони розповіли, що дівчини не було в районі «Карійона» удень теракту, але вона роздавала інтерв’ю та фотографувалася біля кафе з іншими жертвами наступні кілька днів. Вироки винесли ще 15 шахраям.

Нагадаємо, теракти в Парижі відбулися восени 2015 року. Це була найбільша терористична атака в історії Франції. Сталася серія нападів – у паризьких кафе, на концерті групи The Eagles of Death Metal і поблизу стадіону «Стад-де-Франс». Унаслідок атак загинули 130 осіб, понад 350 отримали поранення.

Читати більше новин в Telegram
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій