'
Читаєте зараз
Росія утримує журналіста The Wall Street Journal: кажуть, шпигун

Росія утримує журналіста The Wall Street Journal: кажуть, шпигун

Ilona Kivva
Автор:
  • Еван Гершкович затриманий 30 березня в Єкатеринбурзі. Федеральна служба безпеки РФ звинуватила американця в шпигунстві. В той же день Лефортовський суд Москви дозволив арешт.
  • The Wall Street Journal категорично відкидає звинувачення ФСБ і вимагає негайного звільнення репортера.
  • 10 квітня Держдеп США визнав чоловіка таким, який незаконно утримується, та буде займатися його визволенням.

Американський журналіст Еван Гершкович в березні 2023 року працював над статтею про вербування ПВК «Вагнер» бажаючих їхати на війну в Україну. Ймовірно, крім спілкування з жителями Свердловської області, він міг збирати матеріал і серед тих, хто працює на місцевих військових підприємствах.

Заборона розповідає про обвинувачування медійника в країні-терористці. Новина доповнюється актуальною інформацією.


Еван Гершкович: справа про шпигунство

У Єкатеринбурзі наприкінці березня 2023 року затримали журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича. Його підозрюють у шпигунстві: за версією ФСБ кореспондент збирав дані про одне з російських оборонних підприємств і був затриманий начебто при спробі отримання секретних відомостей.

«Припинено протиправну діяльність акредитованого при МЗС Росії кореспондента московського бюро американської газети The Wall Street Journal громадянина США Гершковича Евана, 1991 року народження, підозрюваного у шпигунстві на користь американського уряду», — йдеться у релізі, який ФСБ надало російським пропагандистам.

Репортер американської газети The Wall Street Journal Еван Гершковіч, Москва, Росія, грудень 2021 року. Фото: REUTERS

У редакції The Wall Street Journal заявили РБК, що категорично відкидають звинувачення про шпигунство. «The Wall Street Journal вимагає негайного звільнення нашого довіреного та відданого своїй справі репортера Евана Гершковича. Ми солідарні з Еваном та його сім’єю», — зазначили у виданні.

Читати більше новин в Telegram

10 квітня Державний департамент США визнав арештованого в Росії журналіста Евана Гершковича таким, який незаконно утримується. Це означає, що ситуацією займатиметься спецпосланець президента США у справах заручників.

22 червня 2023 року Московський суд відхилив апеляцію репортера та залишив у силі попереднє рішення про те, що він повинен залишитися у в’язниці за звинуваченням у шпигунстві до кінця серпня.

В’ячеслав Вегнер проти кореспондента WSJ

Журналіст працював над матеріалом про ставлення місцевих жителів до війни та вербування ПВК Вагнера. Як пише «Медуза» з посиланням на джерело, окрім відвідування Єкатеринбурга, він їздив до Нижнього Тагілу, де знаходиться «Уралвагонзавод».

Депутат Заксобрання Єкатеринбургу В’ячеслав Вегнер розповів, що був одним з останніх, з ким зустрічався медійник. На інтерв’ю він прийшов у майці з ведмедем, знаком Z, ображав журналіста та його колег, свідомо провокував на конфлікт. Проте, як жалкує Вегнер, Гершкович на провокацію не піддався і навіть випив коньяку із депутатом. Журналіст цікавився у нього Єкатеринбургом як містом, де сильні опозиційні настрої. Дуже багато питань було про ПВК Вагнер та Пригожина: той зізнався Вегнеру, що його від вербування ув’язнених прибрали.

Гершкович висвітлює пов’язані з пострадянським середовищем теми, зокрема і російсько-українську війну. До WSJ він працював в агентстві Франс-Прес, а також у виданнях The New York Times та The Moscow Times.

Раніше Заборона розповідала про справу українського журналіста та правозахисника Максима Буткевича. Його влітку 2022 року взяли в полон на Луганщині, а напочатку 2023 року судили терористи «ДНР».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій