'
Читаєте зараз
Генерал ЗСУ розповів, чому так важко збивати ракети, що летять на Харків

Генерал ЗСУ розповів, чому так важко збивати ракети, що летять на Харків

Ilona Kivva
Автор:

Українські військові мають заздалегідь виводити з ладу російські модернізовані ЗРК, щоб зменшити обстріли Харківської області, розповів начальник Харківського гарнізону та сил оборони Харкова Сергій Мельник з позивним «Марсель».

Росіяни, а його словами, вдосконалили свої системи С-300 і С-400 та ракети для них, тож їхня швидкість перевищує українську вдвічі. З цієї причини ЗСУ часто не вдається вчасно збити цілі, адже системі ППО необхідно встигнути вийти на бойовий режим.

«Максимальна дальність пуску цієї ракети по території Харківської області – десь 110 кілометрів. На жаль, системи артилерійського вогню і системи РСЗВ не дістають до С-300 Російської Федерації, і влучити по них практично неможливо», – додав Мельник.

Для зміни становища потрібна авіація та західні системи РСЗВ з більшим радіусом ураження. 

«Вся проблема полягає в їхньому радіолокаційному локаторі – радіолокатор підсвічування і наведення, РПН, кабіна Ф-1 зенітного-ракетного комплексу С-300, С-400. Якщо цей локатор знищений, система стає небоєздатною. Переломний момент буде дуже швидко. Ми отримаємо літаки F-16, буде комплексна програма зі знищення цих цілей і, повірте, буде результат», – розповів військовий.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій