'
Читаєте зараз
Генерали та адмірали США вимагають не надавати Трампу імунітет: про що йдеться

Генерали та адмірали США вимагають не надавати Трампу імунітет: про що йдеться

Анастасія Могилевець

Вищі американські військові у відставці подали скаргу до Верховного суду. Вони виступили проти спроб Дональда Трампа скористатися імунітетом у кримінальних справах, пише The Hills.

Понад десятеро генералів та адміралів вважають, що заяви політика загрожують ролі Збройних сил в американському суспільстві, конституційному порядку та нацбезпеці країни. Це нібито несе різко негативні наслідки для військовослужбовців.

Серед підписантів колективної заяви – ексдиректор ЦРУ Майкл Хейден, адмірал у відставці Тад Аллен, колишні генерали Джордж Кейсі, Карлтон Фулфорд, Крейг Мак-Кінлі тощо. Вони кажуть, що надання Трампу імунітету проти кримінальних звинувачень може спричинити втручання виконавчої влади у вибори в США.

Якщо суд погодиться з аргументами 45-го президента, це нібито зруйнує стосунки між головнокомандувачем та військовими. Адже очільник держави не стане дотримуватися закону, а військові все одно будуть це робити.

«Ситуація може завершитись тим, що військовослужбовці виявляться в неможливому становищі. Їм доведеться обирати між підтримкою свого головнокомандувача та підпорядкуванням законам, ухваленим Конгресом», – йдеться в тексті заяви.

Нагадаємо, за останні роки проти Дональда Трампа було висунуто 91 обвинувачення, актуальними залишаються справи про штурм Капітолія та виток секретних державних документів. Другий судовий процес може початися у 2025 році. Якщо Трамп переможе на президентських виборах, то його, найімовірніше, закриють. А от питання імунітету має остаточно вирішитися ще у 2024 році. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій