'
Читаєте зараз
Главу МЗС Китаю, який зник після перемовин з РФ, зняли з посади

Главу МЗС Китаю, який зник після перемовин з РФ, зняли з посади

Ilona Kivva
Автор:

Міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган неочікувано звільнений з посади 25 липня. Високопоставлений дипломат не з’являвся на публіці з 25 червня після зустрічі в Пекіні з офіційними особами Шрі-Ланки, В’єтнаму та Росії, пише CNN.

Цей раптовий крок стався в розпал напруженого та важливого дипломатичного періоду для Китаю. Країна вийшла з ізоляції через пандемію на початку 2023 року, і коли Пекін намагається налагодити напружені відносини з міжнародними партнерами.

57-річний Цінь — кар’єрний дипломат і довірений помічник китайського лідера Сі Цзіньпіна. Став міністром закордонних справ лише в грудні-2022 після того, як працював послом Китаю у Вашингтоні. Новим міністром стане Ван І, який був міністром закордонних справ з 2013 по 2022 рік, і зараз працює директором відділу закордонних справ правлячої Комуністичної партії, що робить його головним дипломатом Китаю.

Призначення міністра закордонних справ шляхом голосування під час засідання постійного комітету Всекитайських зборів народних представників є відхиленням від минулих прецедентів. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій