Читаєте зараз
«Буде більше м’яса, чекайте!»: головні події тижня на фронті та що кажуть українські захисники про бої за кожне село

«Буде більше м’яса, чекайте!»: головні події тижня на фронті та що кажуть українські захисники про бої за кожне село

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними воєнними експертами. Зараз основна увага сконцентрована на Харківщині та Донеччині.

На другому тижні червня 2024 року ворог продовжує спроби задавити українську оборону на ключових ділянках фронту. 


Північний напрямок: Глибоке, Липці, Вовчанськ

На Харківщині українські захисники продовжують стримувати наступальні потуги ворога одразу на декількох напрямках. Як і раніше, на східному фланзі атаки росіяни так само ведуть бої та намагаються захопити Вовчанськ. Сили оборони стримують ворога у місті та не дають йому просунутись далі. 7 червня один з українських військових пабліків прокоментував ситуацію на цьому напрямку таким чином:

«Наші козаки проводять зачистку вулиць Вовчанська. Відбито було чотири ворожі вогневі позиції, ліквідовано 6 під***ів і 4 взято в полон. Активно працює наша арта. FPVшками трохи важко, бо ворог підтягнув сильну РЕБку, яка глушить місцями сигнал. Думаю, вирівняємо ситуацію та зробимо краще положення».

Ближче до кінця тижня, за повідомленнями військових, ворожі війська почали здійснювати активні штурмові дії у районі Агрегатного заводу, на територію якого їм частково вдалось проникнути. Українські підрозділи знищили кілька одиниць техніки противника та не дали йому просунутись далі. 

Читати більше новин в Telegram

Згідно з ресурсом DeepStateMap, у самому місті лінія бойового зіткнення не зазнала змін за цей тиждень. Однак OSINT кажуть, що росіянам вдалося дещо розширити плацдарм на схід у напрямку населеного пункту Тихе.

На західному фланзі російської атаки окупаційні війська продовжують тиснути у напрямку населеного пункту Липці. Однак за минулий тиждень лінія бойового зіткнення не зазнала суттєвих змін. 8 червня військові пабліки повідомляли про успішні тактичні дії українських захисників. Ось як вони описують ситуацію на цьому напрямку 13 червня:

«Зараз стоїть завдання знищення тилів супротивника, обрізати логістику або хоча б ускладнити її максимально. Вони підтягнули ще сили у ліси, буде більше м’яса, чекайте!»

Західніше, на суміжному напрямку, точаться бої у селі Глибоке. Розташоване у прикордонній зоні, воно зазнало окупації в перші дні повномасштабного вторгнення й було звільнене в рамках контрнаступу Сил оборони в середині вересня 2022 року.

Протягом тижня тактична ситуація на напрямку декілька разів змінювалася. Повідомлялось і про атаки ворожих сил, і про тактичні успіхи українських захисників.

9 червня один з українських військових пабліків інформував, що село перебуває у сірій зоні. За даними ресурсу DeepStateMap, наразі населений пункт наполовину контролюється окупаційними військами, а інша частина лежить у сірій зоні.

За інформацією українських військових від 12 червня, наразі росіяни намагаються накопичити сили задля нових спроб окупувати село:

«На північ від Глибокого помічено скупчення піхоти в н.п. Красне. Напевно, це ті самі гості, яких ми чекаємо. Зараз вони не сильно активно себе поводять, тому що до Глибокого якось треба ще дістатися, техніка їх відмовляється перевозити, тому русакам доводиться вирушати пішки через поле перебіжками в посадки. Наші козаки вже прослідкували рух та почали по них працювати скидами. У самому селі ще перебуває ворог, але він без зв’язку вже другу добу, вони чекають, коли будуть нові сили, а ми готуємось завдати удару!»

Східний напрямок: Часів Яр, Красногорівка

На сході України росіяни продовжують залучати значні ресурси задля просування у місті Часів Яр. Основні бої відбуваються у мікрорайоні Канал, що розміщений на лівому березі каналу Сіверський Донець — Донбас. 

Наприкінці минулого тижня ворогу вдалось зайняти виробниче приміщення на території ремонтного заводу. 8 червня один з українських військових пабліків повідомив, що росіянам вдалося прорвати українську оборону в мікрорайоні Канал та зайняти два опорні пункти. У ході ворожого штурму в російський полон потрапили сім українських оборонців.

З лінії фронту інформують, що впродовж першої декади червня росіянам вдалось частково розвинути свій прорив у межах Часового Яру та зайняти декілька багатоповерхівок у місті. Також окупанти суттєво збільшили кількість артилерійських засобів і піхотних груп.

Продовжився російський наступ і на авдіївському напрямку. На південній частині фронту ворожі підрозділи розвинули рух на населений пункт Новоолександрівка й зайшли у його межі. За інформацією DeepStateMap, наразі росіяни вже взяли під контроль східну частину населеного пункту, а інша лежить у сірій зоні.

Південніше загрозлива ситуація складається біля Новоселівки Першої. На цій ділянці росіянам вдалося розвинути наступ від раніше окупованого Уманського та окупувати селище Новопокровське, що розташоване північніше. Через це відкрита ділянка між цими населеними пунктами довжиною та шириною у три кілометри перетворилася на досить складну місцевість з погляду її подальшого утримання українськими оборонцями.

На мар’їнському напрямку тривають бої у населеному пункті Красногорівка, який армія РФ намагається зайняти вже декілька тижнів. 

10 червня українські військові пабліки повідомили про часткове просування ворога у місті: «Зафіксовано просування пі***ів у західній частині міста на північ від Красногорівського вогнетривкого заводу. Ворог зайняв позиції у житловій забудові на Сумській вулиці. Наші козаки стримують подальше просування по західному флангу».

12 червня цю ж інформацію на оновленій мапі підтвердив ресурс DeepStateMap.

Південний напрямок: Старомайорське

На півдні України російській армії вдалось частково просунутись у районі Времіївського виступу. 11 червня стало відомо про перебування ворога у північній частині населеного пункту Старомайорське. За даними наших захисників, просування росіян склало близько 200 метрів.

12 червня один з українських військових пабліків описував ситуацію на цій ділянці так:

«Вчора був бій за опорник у південній частині Урожайного. Ворог зміг зайняти позиції та закріпитися, просування до центру склало 300 метрів. Зараз там дуже гаряче, працює ворожа арта на повну, також FPV-дрони не дають перепочити. Наші козаки працюють, намагаючись стримати атаку противника, серед під**ків є 300-ті та 200-ті. Техніка під обстрілами підвозить ще ру*нявий бекон, легше поки не стає».

Вибухи у тилу армії РФ 6 червня — 13 червня 2024 року

12 червня Генеральний штаб України повідомив про груповий удар по зенітних ракетних комплексах РФ, що розміщені в окупованому Криму: «Завдано групового ракетного удару по одному ворожому зенітному ракетному дивізіону С-300 неподалік Бельбека, а також двох зенітних ракетних дивізіонах С-400 поблизу Бельбека і Севастополя. Підтверджено влучання в районах цілей».

Згідно з інформацією Генштабу, у результаті удару були знищені два радари комплексів С-300 та С-400. Також була зафіксована подальша детонація у всіх районах, де завдавались удари.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій