'
Читаєте зараз
Гонконг затопив найсильніший дощ за майже 140 років

Гонконг затопив найсильніший дощ за майже 140 років

Yevheniia Kostina

Вулиці китайського міста та деякі станції метро опинилися під водою, школи були змушені закритися, понад 100 людей потрапили до лікарень. Гонконзька фондова біржа зупинила торги, пише RFI.

Сильний дощ у Гонконзі почався 7 вересня, і за годину до півночі міська метеообсерваторія задокументувала 158.1 мм опадів за годину, що є найвищим показником з початку ведення записів у 1884 році. За добу випало 600 мм, і це чверть середньорічної кількості опадів у місті.

Влада опублікувала попередження про раптові повені, а екстрені служби проводять рятувальні операції на деяких частинах території. «Мешканці, які живуть поблизу річок, повинні бути уважними до погодних умов і розглянути питання про евакуацію. Можливі зсуви, тож водії мають триматися подалі від крутих схилів або підпірних стін», — йдеться в рекомендаціях рятувальників.

Експерти кажуть, що до раптових повеней і пошкодження узбережжя призвела зміна клімату, яка посилила інтенсивність тропічних штормів, збільшивши кількість дощів і сильніші пориви. Згідно з оцінкою Bloomberg Intelligence, повінь може коштувати щонайменше $100 млн: попередній рекорд втрат становив $470 млн, коли у 2018 році Гонконг постраждав від тайфуну Мангхут.

Напочатку вересня 2023 року по півдню Китаю вдарили тайфуни Саола і Хайкуй, при чому Гонконг уникнув прямого удару. Однак останній спричинив низький тиск, який і викликав проливний дощ.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій