'
Читаєте зараз
Google цензурує відповіді штучного інтелекту Gemini: які саме

Google цензурує відповіді штучного інтелекту Gemini: які саме

Ilona Kivva
Автор:

Розробники Google підтвердили, що обмежують відповіді, які дає чат-бот Gemini зі штучним інтелектом на запитання користувачів. Це стосується тем, пов’язаних з виборами, пише BBC.

Gemini – фактично аналог популярного ШІ-застосунку ChatGPT, але від компанії Google. Він може відповідати на запитання в текстовій формі та створювати зображення. Журналісти BBC в межах експерименту ставили Gemini запитання про вибори. Кожного разу програма відповідала: «Я все ще вчуся відповідати на це запитання. А поки спробуйте пошук Google».

Обмеження вже запроваджено в Індії, де вибори відбудуться у квітні 2024 року. Цьогоріч вони також мають пройти в США, Великобританії та Південній Африці. Корпорація здійснює план, оскільки прагне уникнути додаткових суперечок щодо шкідливого впливу штучного інтелекту. Розвиток технологій викликав занепокоєння щодо дезінформації та спонукав уряди країн світу вжити заходів для регулювання цього інструменту.

Нагадаємо, Ілон Маск подав до суду на розробника ChatGPT за нібито порушення старої угоди генеральним директором Семом Альтманом. Бізнесмен стверджував, що ШІ становить серйозну небезпеку для людської цивілізації.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій