'
Читаєте зараз
Google випустив оновлення для Chrome: буде суперкорисним для українців

Google випустив оновлення для Chrome: буде суперкорисним для українців

Ilona Kivva
Автор:
  • Компанія випустила Chrome 108, яка доступна на Windows, MacOS і ChromeOS.
  • Додали три нові функції: швидкий пошук вкладок; оптимізації ОЗП та енергозбереження.
  • Пошук вкладок дозволяє максимально зручно і швидко переміщатися усією базою даних браузера.

Компанія Google додала суттєві покращення у один із найпопулярніших у світі браузерів. Так, два з оновлень створені для збереження заряду батареї комп’ютера. Вони будуть вкрай корисними багатьом користувачам в Україні, які нерідко працюють без світла та можливості підзарядити гаджети.

Заборона розповідає про велике оновлення Гугл Хром.


Chrome 108: які функції додали

Компанія техногігант випустила 108 версію браузера «Хром» для комп’ютерів. Оновлення вийшло на Windows, MacOS і ChromeOS, йдеться в офіційному блозі Google.

Зокрема, для юзерів додали три абсолютно нові функціональні можливості:

  • швидкий пошук вкладки;
  • Memory Saver;
  • Energy Saverе.

«‎‎Користувачі Chrome можуть перевірити встановлену версію, завантаживши chrome://settings/help в адресний рядок браузера або вибравши Меню > Довідка > Про Google Chrome. Перевірка оновлень виконується автоматично при відкритті сторінки в браузері. Будь-яке оновлення, виявлене під час перевірки, завантажується та встановлюється автоматично. Щоб завершити оновлення усе ще потрібне перезавантаження вручну», — пояснили у Ghacks

Читати більше новин в Telegram

Memory Saver або режим оптимізації ОЗП створений, щоб звільняти пам’ять, виділену під неактивні вкладки. Це дозволяє іншим сторінкам працювати краще і на більших потужностях (без підвисання вбудованих відео, чи інших мультимедійних елементів). Його можна налаштувати у параметрах браузера: треба додати вкладки, які завжди будуть активними або додати період, через який Chrom переведе їх у сплячий режим.

«Це особливо корисно, якщо ви використовуєте інші інтенсивні програми, наприклад редагуєте сімейні відео або граєте в ігри. Усі неактивні вкладки буде перезавантажено, коли вони вам знадобляться», — зазначили у Гугл.

Energy Saver або режим енергозбереження призначений для максимальної економії заряду батареї комп’ютера. Він обмежує фонову активність браузера і знижує якість візуальних ефектів на вкладках, наприклад, анімації.

Функція швидкого перегляду вкладок дозволяє максимально оперативно переміщатися по всій базі даних у браузері. Для цього достатньо ввести значок @ в адресному рядку, пише The Verge

У такий спосіб можна швидко відшукати якусь стару вкладку, яку гуглили, наприклад, кілька днів тому, але не зберегли. При цьому пошук набагато зручніший, ніж в історії браузера.

Як це працює:

  • ви вводите у адресному полі значок;
  • обираєте, де будете шукати: у вкладках, закладках чи історії;
  • потім почніть вводити кілька ключових термінів.

Раніше Заборона розповідала про оновлення у Google Search, яке дозволяє користувачам видаляти небажану інформацію про себе.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій