'
Читаєте зараз
Греція має ідею щодо міжнародного ППО: які у неї недоліки

Греція має ідею щодо міжнародного ППО: які у неї недоліки

Ilona Kivva
Автор:

Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс запропонував створити європейську систему протиповітряної оборони за зразком ізраїльської «Залізного купола», пише Novinite.

Він наголосив на необхідності єдиної оборонної стратегії для всієї Європи, щоб захиститися від потенційних загроз. Міністр оборони Греції Нікос Дендіас підтримав слова колеги. Урядовець додав, що розгортати систему потрібно якомога швидше.В бюджетній програмі Греції до 2030 року виділено кошти на підтримку цієї ініціативи, але сама ідея належить іншій державі.

Так, про міжнародне ППО вперше заговорила Німеччина: у 2023 році уряд Олафа Шольца вже розпочав роботу над масштабною оборонною програмою для ЄС «Небесний щит». Тоді ж вперше заговорили про те, що основою може стати ізраїльська ППО, але йшлося про системи Arrow. Станом на травень 2024 року до програми вже приєдналася 21 країна.

Щодо Iron Dome, то це справді потужна система, але і у неї є недоліки. Головним є те, що її можна перевантажити. Так, при масованому обстрілі у кілька тисяч ракет близько 10% все одно прорветься через щит. Крім цього, систему потрібно перезаряджати, і на цей час вона стає безпорадною.

Ідея Німеччини полягає у створенні багаторівневої системи, яка буде здатна відбивати атаки різної інтенсивності, а складові ППО-системи будуть розміщені у різних країнах ЄС.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій