Читаєте зараз
Gripen не буде: чому Швеція не передасть ЗСУ винищувачі

Gripen не буде: чому Швеція не передасть ЗСУ винищувачі

Анастасія Могилевець

Призупинити передачу літаків Gripen Україні ухвалив Київ, а не Стокгольм, стверджує МЗС Швеції. Причина може бути в тому, що зараз відбувається реалізація інших західних винищувачів F-16, пише Голос Америки.

«Україні була надана можливість отримати винищувачі F-16, яких, звичайно, більше в сім’ї НАТО. Зрештою, більше країн мають F-16, ніж винищувачів Gripen. Це не має нічого спільного з рішенням шведського уряду. Таке рішення було ухвалене через те, що Україна дійшла висновку, що мати одночасно дві системи винищувачів – і F-16, і Gripen – надто багато», — пояснив очільник МЗС Тобіас Більстрем.

Втім, Швеція не має жодних обмежень на дискусії про передачу Gripen після впровадження F-16. Посадовець зазначив, що це все ще справа України, а не уряду його країни. Оскільки Стокгольм поки не може надати свої літаки, було ухвалено рішення надати ЗСУ, зокрема, літаки повітряного спостереження ASC 890.

«Ми даємо щось, що Україна може використовувати у координації із повітряними винищувачами F-16. Це дасть Україні можливість краще проводити повітряні бої, спостереження і керування повітряними боями», — додав Більстрем. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій