Читаєте зараз
Гроші дуже потрібні. Росія прокладе гігантську газову трубу до Китаю через Монголію

Гроші дуже потрібні. Росія прокладе гігантську газову трубу до Китаю через Монголію

Markiian Oliiarnyk
  • Початок робіт з будівництва газопроводу «Сила Сибіру 2» попередньо запланований на 2024 рік.
  • Нова труба має транспортувати до Китаю до 50 млрд кубометрів газу на рік.
  • Транзит відбуватиметься через Монголію, яка розраховує отримати щедрі бенефіти.

Російська Федерація побудує новий великий газопровід «Сила Сибіру 2», який має з’єднати сибірські родовища з китайською енергетичною системою. Трубу планують прокладати через територію Монголії, яка вже дала згоду на будівництво. Так Кремль розраховує компенсувати потенційні втрати через поступову відмову Європейського Союзу від російських енергоресурсів.

Заборона розповідає про великий газопровід, який Росія збирається прокласти на Далекому Сході.


Газопровід Сила Сибіру 2: план будівництва

Уряд Монголії дав згоду на прокладання Росією магістрального газопроводу «Сила Сибіру 2» до Китаю через свою територію, пише Financial Times. Труба має з’єднати сибірські родовища РФ, з яких газ постачається до Європи, зі східноазійським економічним регіоном.

«Техніко-економічне обґрунтування цього проєкту завершено. Ми вважаємо, що будівництво розпочнеться у 2024 році», — повідомив прем’єр-міністр Монголії Оюун-Ердене Лувсаннамсраїн. За його словами, остаточний маршрут лінії через Монголію ще не погоджений, але активно обговорюється. Меморандум про взаєморозуміння з Москвою щодо розробки трубопроводу «Сила Сибіру 2» Улан-Батор підписав ще у 2019 році. За транзит країна отримуватиме щедру плату, що має суттєво допомогти її економіці, яка сильно постраждала внаслідок пандемії коронавірусу.

Проєкт «Сила Сибіру 2» став критично важливим для Кремля, оскільки Росія зіткнулася з перспективою втрати європейського газового ринку через вторгнення в Україну. У Китаї попит на російське блакитне паливо стрімко зріс, тож «Газпром» визначив Пекін як одного з ключових покупців у майбутньому.

Читати більше новин в Telegram
Ймовірні маршрути нового магістрального газопроводу «Сила Сибіру 2» з Росії до Китаю. Інфографіка: Комерсант

Передбачається, що 2600-кілометрова «Сила Сибіру 2» буде введена в експлуатацію приблизно у 2030 році. Але, як зазначає FT, процес будівництва може бути прискореним з огляду на потребу Москви якомога швидше знайти ринки для поставок своєї енергії. Попередньо вартість проєкту оцінюється у близько $13.6 мільярдів.

Згідно з планом, нова труба має транспортувати до 50 млрд куб. м газу на рік. Це більше, аніж у першого газозону «Сила Сибіру», що відкрився у 2019 році і проходить з Якутії через Приморський край РФ до східних регіонів Китаю. Його експортна потужність — 38 мільярдів кубометрів на рік.

Раніше Заборона розповідала про запуск газопроводу IGB між Грецією та Болгарією, який має допомогти Софії повністю замінити російський газ азербайджанським.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій